Skocz do zawartości

Dziwne obroty astry na zimnym silniku


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć co może być przyczyną dziwnego (przynajmniej tak mi się wydaje) zachowania zimnego silnika zaraz po rozruchu?

Problem polega na tym, że zimny silnik (np. po nocy) wskakuje po rozruchu na około 1300 obr, następnie spada na kilka sekund do 500-600 obr a następnie wraca spowrotem na 1300 obr i potem wszystko jest OK. W tym czasie pracuje również "odkurzacz". Samo odpalanie jest równiez bezproblemowe, pali za pierwszym razem po około 2s.

Generalnie nie jest to dla mnie jakiś wielki problem ale wydaje mi się że takie zachowanie jest raczej dla silnika dosyć nietypowe.

Czyjnik temp. na kompa jest stosunkowo nowy (około 1 rok)

Poadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie to samo i mój kolega też, mimo przeprowadzonej wymiany Przewodów wysokiego napięcia, świec , czujnika temperatury ( po porównaniu parametrów stary też był dobry)

wyczyszczeniu silniczka krokowego oraz ERG - w dalszym ciągu jest to samo, niekiedy jest ok a niekiedy tak jak napisałeś po odpaleniu spadają obroty tak jak by pracował na 3gary po ok 2s wszystko wraca do normy .

Ostatnio czytałem posty i sporo osób się na to uskarża i nikt nic raczej nie wymyślił co może być tego przyczyną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam taki problem. U mnie jeszcze dodatkowo na ssaniu i na jałowym jak chce mocniej przygazować to na obroty wchodzi z opóźnieniem - w trakcie jazdy wszystko OK.

Zastanawiam się czy te 2 objawy mają wspólną przyczynę? Może przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.