-
michalck1981 obserwuje zawartość maka777
-
Android Auto / Carplay retrofit
Witam ponownie Chciałbym zapytać jeszcze o jedną rzecz odnośnie radia 7''. Na dole są ikony funkcji, które uruchamiają się przy wciśnięciu. W przypadku ikony telefonu po lewej stronie jest symbol BT, który się podświetla po sparowaniu telefonu z autem. Po prawej stronie są jakieś poziome kreseczki (najprawdopodobniej pokazują siłę sygnału) pytanie tylko czego? Pamiętam, że przez jakbyś czas były podświetlone po sparowaniu telefonu. Obecnie są szare nawet gdy telefon jest połączony przez BT. Dodam, że telefon w samochodzie działa bez zarzutów Ktoś może wie o co chodzi? Pozdrawiam
-
Android Auto / Carplay retrofit
Witam Czy udało się koledze rozwiązać problem?Mam podobnie. Po zmianie bajtów nie ma żadnej reakcji i AA nie działa. Pozdrawiam
-
maka777 zmienił swoje zdjęcie profilowe
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
Witam Jakiś miesiąc temu byłem w serwisie klimatyzacji ponieważ nie działała. Wymieniono chłodnicę, napełniono czynnikiem i teraz jest ok. Fachowiec stwierdził, że nie działa mi pierwszy bieg wentylatora bo ciśnienie w układzie jest wysokie a wentylator załączał się dopiero na drugim biegu. Z netu się dowiedziałem, że winna jest opornica wentylatora. Wymieniłem bezpiecznik termiczny bo był uszkodzony. Podpiąłem wentylator na krótko i obydwa biegi działają. Wszystkie przewody do skrzynki bezpieczników sprawdziłem i przejście jest. Zastanawia mnie tylko jedno. Zaraz po właczeniu klimy, na zimnym silniku po kilku sekundach załącza sę wentylator, pochodzi chwilę i się wyłącza. Wiem że to pierwszy bieg bo słychać pyknięcie przekaźnika od wolnego biegu. Jak silnik jest ciepły to drugi bieg dmucha na postoju cały czas. Pytanie do kolegów, czy w przypadku mojego silnika tak powinnobyć? Pozdrawiam
-
[H] Po włączeniu ogrzewania parują szyby. Nagrzewnica?
Witam Z tego co pamietam sa tam otwory wentylacyjne w karoserii pod wykladziną. Jesli nie to; to moze cos z drugiej strony? Nie wiem jak wyglada miejsce zasysania powietrza i czy jest wystarczajaco dobrze osloniete w Astrze h. Pamietam ze w mojej poprzedniej astrze F tez mialem problem z parujacymi szybami. Okazalo sie ze wlot powietrza mialem zawalony lisciami. Pozdrawiam
-
[H] Kontrolka oleju
Witam Olej zmienialem 3 tkm temu. Jezdze max 140. Dzisiaj kontrolka zaswiecila sie znowu. Dolalem 200ml dla swietego spokoju i zobacze czy to pomoze. Co ciekawe jak wylaczylem silnik i od razu wlaczylem kontrolka juz nie zaswiecila sie. Nie przypuszczam zeby splynelo na tyle oleju zeby czujnik 'to zauwazyl'. Jak sie znowu wlaczy to przeczyszcze czujnik. Moze ktos napisac w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik? Pozdrawiam
-
[H] Kontrolka oleju
Tak jak pisałem wyżej. Był to jednorazowy epizod i teraz kontrolka się nie świeci. Oleju nie dolewałem. Zapytałem tylko dlatego poniewaz chciałbym wiedzieć czy ta kontrolka może mieć związek z padającą pompą oleju i ewentualnie ze spadkiem ciśnienia oleju. Jeśli nie to zapominam o sprawie - przynajmniej do nastepnego zaświecenia się tej kontrolki.
-
[H] Kontrolka oleju
Witam Wczoraj podczas jazdy zapaliła mi sie żółta kontrolka ostrzegawcza od poziomu oleju. Wyłączyłem silnik, włączyłem i nadal się świeciła. Samochód postał około 3 godziny i kontrolka na dystansie 50 km się nie zapaliła. Sprawdziłem poziom oleju i jest trochę ponad połowę - czyli chyba wystarczająco. Pytanie - czy ta kontrolka może sie zapalić przy uszkodzonej/mało wydajnej pompie oleju? czy może wtedy zapaliła by sie czerwona? Generalnie obstawiam problem z czujnikiem poziomu oleju ale chciałbym sie upewnić czy aby pompa oleju i niskie ciśnienie w układzie smarowania nie powoduje jej zapalenia bo wtedy należało by sie przyjrzeć sprawie. Z ciekawości - w którym miejscu wkręcony jest czujnik poziomu oleju w moim silniku? Pozdrawiam
-
[H] Po włączeniu ogrzewania parują szyby. Nagrzewnica?
To do głowy przychodzi mi jeszcze jedno Niech mnie ktoś poprawi jeśli piszę głupoty - w okolicach bagażnika powinny być w karoserii otwory wentylacyjne do lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz pojazdu. Może one są przytkane, niedrożne?
-
Osłona termiczna astra H
Witam Zauważyłem, że nie mam osłony termicznej nad środkowym tłumikiem. Znalazłem na alledrogo taką osłonę ale do asty J 1.6. Numer katalowgowy GM 13253832. Dobrzy ludzie powiedzcie czy taka osłona podpasuje do mojej astry H. Detale w podpisie. Pozdrawiam
-
[H] Po włączeniu ogrzewania parują szyby. Nagrzewnica?
Skoczyły mi się pomysły. Może to kwestia wysuszenia wnętrza bo to auto ostatnio rzadko jeździ, a na zewnątrz jest raczej wilgotno? Zakładam, że skoro dobierałeś się do nagrzewnicy sprawdzałeś filtr przeciwpyłkowy czy jest OK?
-
Astra [H] geometria
Pytam bo w necie tak wyczytałem i mnie to zaczęło zastanawiać a każda strona belki jest umocowana w takim jarzmie z trzema śrubami . To jarzmo można nieco przesuwać przód-tył więc teoretycznie można w ten sposób zmieniać kąt pochylenia koła Jeśli się mylę to mnie poprawcie Pozdrawiam
-
Astra [H] geometria
Witam Dobrzy ludzie powiedzcie czy po wymianie tulejki metalowo-gumowej tylnej belki w astrze H kombi trzeba ustawiac geometrię czy nic się nie robi? Jechalem po wymianie i nie stwierdzilem żadnych niepokojących objawów. Pozdrawiam
-
Brak mocy na gazie
Dzięki za informację. Nie wiedziałem o takiej zależności Bardziej zastanawiałem się nad cewką że daje mniejszą iskrę jak sie rozgrzeje. Pozdrawiam
-
Brak mocy na gazie
Tylko dlaczego to ma związek z temperaturą? Na zimnym moge mu wcisnąć gaz do podłogi i jedzie...
-
Brak mocy na gazie
Jednak troche się pospieszyłem Sprawa wygląda tak: Silnik zimny - na noPb i LPG rusza i jedzie dobrze Silnik ciepły - na noPb jedzie i rusza dobrze, na LPG wolne wciskanie gazu = wolne przyspieszanie, szybkie wciśnięcie gazu = silnik sią dławi, obroty spadają i czasami gaśnie. Gaz mam V generacji IcomJTG, gazem steruje komputer silnika, 3 miesiące temu były wymienione dwa wtryskiwacze gazu bo puszczały paliwo. Zastanawiam się czy wtryskiwacze od gazu można by umyć w ultradźwiękami bo mam taką możliwość Tylko z drugiej strony jeżeli by to były wtryskiwacze to dlaczego na zimnym silniku chodzi dobrze. Zauważyłem jeszcze taka prawidłowość: Silnik jest ciepły i rusza kiepsko na gazie (krztusi się przy szybkim wciśnięciu na gazie). Wyłączam silnik, włączam po kilku sekundach. Przez jakiś czas silnik pracuje na benzynie, później przechodzi na gaz - i wtedy pracuje OK – tzn. do pewnego momentu bo później znowu się krztusi przy ruszaniu. Pozdrawiam