Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Alternator zrobiony a ladowanie 13,9V

Featured Replies

Napisano

Co jest przyczyna ze nie ma ladowania takiego jak byc powinna czyli 14,7V ?????

Napisano

Najlepiej daj sobie spokoj. Ten typ po prostu tak ma;)

Napisano

> Co jest przyczyna ze nie ma ladowania takiego jak byc powinna czyli

> 14,7V ?????

co to znaczy zrobiony? jaki zakres roboty?

a regulator napięcia był sprawdzany elektrycznie czy wzrokowo?

Napisano
  • Autor

> co to znaczy zrobiony? jaki zakres roboty?

> a regulator napięcia był sprawdzany elektrycznie czy wzrokowo?

Zrobiony tzn : wymienione szczotki , komutator , stojam , uzwojenie , A regulator bym sprawdzany Aha dzis bylem u nich i powiedzieli ze takie ladowanie jakie jest to jest dobre i tak powinno byc

Napisano
  • Autor

> a czemu nie zamieniles na regenerowany ?

> 1 atmosfera powietrza w kolach tez moze byc i da sie jezdzic!

> co do ladowania alternatora to prad ma miec okolo 14,4.

> http://www.corrado.com1.pl/warsztat/alternator.htm

Nie wim czemu nie mieli chyba nawet ciezko znalesc czesci do Tipo a szczegolnie regenerowany alternator

Napisano

> Nie wim czemu nie mieli chyba nawet ciezko znalesc czesci do Tipo a

> szczegolnie regenerowany alternator

jezeli pada ci alternator albo rozrusznik to jedz do firmy regenerujace alternatory i rozruszniki - a nie do warsztatów naprawiajacych fiaty!!!

Dla regenerujacych nie ma znaczenia model samochodu a typ alternatora! ja mialem tak z vectra - gdzie w warsztatach rozkladali rece ze stary typ alternatora, ze lozysko tylko z obudową (120 ZŁ !!!)- a u regeneratorow (he he) lozysko 15 zł i bez problemu wymiana i naprawa altyernatora!!1

ok.gif

Napisano

> Ja mam po regeneracji i też 13.8 V.

Ja też chciałem zajrzeć do alternatora. Przyczyna to mruganie świateł tak jakby nie było dobrego kontaktu elktrycznego. Wczesniej sparwdziłem napiecie ładowania na akumulatorze i wynosiło od 14.5 do 14.9 V (było niestebilne i ciagle się zmieniało) ale tylko na wolnych obrotach po lekkim przygazowaniu napięcie stabilizowało się na 14.4 V niestety nie sprawdziłem spadku napęcia przy włączonych światłach frown.gif Po rozebraniu alternatora przeczyściłem styki i co się okazało teraz już nie mrugają światła ale za to napięcie na wolnych obrotach wynosi ok. 14.1 V przy włączonych swiatłach spada do 13.8 V a jak się włączy jeszcze wentylator chłodnicy to nawet 13.6 V

Próbowałem zgłębić temat i wersje sa różne generalnie przyjmuje sie, że regulator powinien dawać napięcie ładowania (w zależności od obciążenia) w granicach 14.4 do 13.8 V W każdym razie samo napięcie niewiele jeszcze mówi gdyż istotnym jest wydajność prądowa całego układu czyli wytwarzany amperaż.

Gdzieś w sieci jest wątek o alternatorach w skodach i tam fabrycznie przyjmuje się napięcie na poziomie 13.8 V

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.