Skocz do zawartości

Na co wymienić elipsy Blaupunkta w astrze sedanie?


krzysztof100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem jakimś maniakiem mocnego uderzenia w samochodzie, zależy mi na poprawnym dźwięku umilającym jazdę. Mam w astrze radio Pioneera DEH2130R, które mi wystarcza. Pytania mam odnośnie głośników. Fabrycznie zamontowano tam 6 głośników, 2 w półce, 2 w przednich drzwiach i tweetery przy lusterkach. Głośniki z tylnej półki wymieniłem i wstawiłem tam elipsy Blaupunkta 6x9 bodajże gt469. Muszę przyznac, że niewiele to poprawiło jeśli wogóle. Elipsy (4-ro drożne) te zostały mi po sprzedaży poprzedniego auta, w którym grały super, nie wiem dlaczego, ale to już na inny wątek.

Chętnie bym je teraz wymienił na coś sensownego aby poprawić trochę dźwięk w aucie. Ile mogę za nie dostać i co wstawić niedrogiego do tyłu.

Druga sprawa to przód. Czy fabrycznie w astrach tweetery i głośniki w drzwiach są na zwrotnicy ? Co tam niedużym kosztem można poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszdesz że wscze śniej grały dobrze (ew poprzednim aucie) to problem jest pewnie w kieoskich kablach. Miałem tak u siebie że podłaśzczyłem elipsy na fabrycznyc h kablach i grałuy do dupy, ale później wymoeisniłem kabelki na beztlenowe i poprawa była naprawdę słyszalna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak piszdesz że wscze śniej grały dobrze (ew poprzednim aucie) to

> problem jest pewnie w kieoskich kablach. Miałem tak u siebie że

> podłaśzczyłem elipsy na fabrycznyc h kablach i grałuy do dupy,

> ale później wymoeisniłem kabelki na beztlenowe i poprawa była

> naprawdę słyszalna

Kable pewnie też, ale nie bez znaczenia jest 500 litrowy bagażnik obecnie a poprzednio Cinquecento ,wiec bagażnik 170 litrów. To chyba ma znaczenie w dźwięku. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Elipsy (4-ro drożne) te zostały mi po sprzedaży poprzedniego auta, w którym grały super, nie wiem dlaczego, ale to już na inny wątek.


elipsy to głośniki do tzw wolnej zabudowy i objetość bagażnika nie ma bardzo dużego wpływu na jakość dzwięku a w sedanie przy poprawnym montażu poinny lepiej zagrać niż w lekkiej filcowej pólce.

Jak je zamontowałeś od spodu do blachy czy dyktę pólki, szczelnie itp

Może zamieniłeś polaryzację na jednym z głośników i bas ci się znosi sprawdz balansem czy jeden głośnik nie ma wiecej basu niż dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.