Skocz do zawartości

Coś wyje


Gość SYSTEM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SYSTEM

Codziennie ja wyjeżdzam do pracy i wracam z pracy po około 5 minutach jazdy zaczyna coś wyć (tak jakby głośna suszarka). Po 30 sekundach przestaje.

Nie jest to raczej silnik, bo jak zdejmę noge z gazy czy nawet wcisnę sprzeglo to nic sie nie zmienia.

Podejrzewam, że może to być łożysko w kole, tylko jak znależć w którym?

Czy to może nie łożysko i szukać jeszcze gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze wiatrak na chlodnicy?

To dlaczego wyje zawsze prawie w tym samym momencie i zaraz przestaje?

W przypakdu łożyska tłumaczę sobie to tak, że łozysko się stopniowo nagrzewa i wyje w określonym przedziale temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego wyje zawsze prawie w tym samym momencie i zaraz

> przestaje?

> W przypakdu łożyska tłumaczę sobie to tak, że łozysko się stopniowo

> nagrzewa i wyje w określonym przedziale temperatur.

Sprawdź ilość płynu w chłodnicy. Zbyt mała jego ilość lub walnięty termostat może włączać wentylator chłodnicy, a ten z kolei może głośno warczeć.

Jak łożysko wyje, to jego dźwięk zależy od prędkości i nie przestaje huczeć jak już się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak łożysko wyje, to jego dźwięk zależy od prędkości i nie przestaje

> huczeć jak już się nagrzeje.

Druga część - zgoda, ale jak mi padło łożysko w tylnej piaście to od ok 50km/h wyło jak odrzutowiec i nie ważne czy jechałem 60 czy 90km/h co ciekawe koło nie miało luzów ani się nie blokowało - kręciło się bardzo gładko ale słychać je było nawet jak się nim ręką zakręciło (na podnośniku).

Co do tematu - może termostat się "przycina" i za późno się za pierwszym razem otwiera, a jak już się "rozrusza" to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.