Skocz do zawartości

biegi nie wchodzą


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Tego jeszcze nie miałem. Wyrobił się przegób łaczący drązki wychodzace ze skrzyni biegów z lewarkiem do biegów w kabinie. Po prostu się rozłączyło i bieg wrzucony nie da zmienic. Puntek taktownie unieruchomił się na parkingu przy wyjeżdzaniu z miejsca postojowego (po wrzuceniu wstecznego). Mógł wybrac o wiele gorszy moment-chwała mu za to. Po recznym nasunieciu tych drążków, biegi wchodza normalnie, ale połączenie jest tylko awaryjne (dojechac do domu i do mechanika). No i sakramentalne pytanie-jak to sie naprawia, ile z tym roboty. No i cena (+/-). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zbieg okoliczności :-) Wczoraj stało się w moim Groszku dokładnie to samo. Oczekuję odpowiedzi razem z Tobą ale jeśli możesz to opisz szczegółowo jak udało Ci się dokonać naprawy tymczasowej bo mój został na parkingu z dala od domu. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opisz szczegółowo jak udało Ci się dokonać naprawy tymczasowej

> bo mój został na parkingu z dala od domu. Z góry dzięki

Po recznym wepchnięciu auta na miejsce parkingowe -moja serce.gif wciskała sprzegło (działał tylko wsteczny a zablokowałem wyjazd z parkingu)-po prostu recznie wcisnałem te dwa drazki spowrotem na miejsce. Biegi zaczeły wchodzic-i tak dojechałem do domu. Poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prostu recznie wcisnałem te dwa drazki spowrotem na

> miejsce.

Rozebrałeś mieszek lewarka zmiany biegów czy te drążki gdzieś wystają bo nie bardzo wiem jakie drążki masz na myśli i gdzie one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozebrałeś mieszek lewarka zmiany biegów czy te drążki gdzieś wystają

> bo nie bardzo wiem jakie drążki masz na myśli i gdzie one są?

Po prostu macha do góry i tam znajdziesz koło przegrody czołowej te dwa drązki. Zadnego rozbierania. Operacja zajmuje 15 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już się wyjasniło, że odkręciła się śruba gdzieś przy skrzyni biegów i żadne machanie gałką nie mogło się udać. Z uwagi na to, że byłem chory pracę zleciłem warsztatowi, który skasował mnie na 40 złociszy. Groch dalej sprawny. A jak u Ciebie 1Marek1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.