Skocz do zawartości

wypadkowość - podłużnice /koreczki golf iv


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oglądając wspomnianego wcześniej golfa IV SDI kolegi (kolor biały) 2002 r, zauważyłem ciekawą rzecz. Na podłużnicy są koreczki - te od zabezpieczenia profili (tak wnioskuje). Są one jakby hmm lekko białe tak jakby pomalowane. I tak się zastanawiam, czy to normalna sprawa w tych autach, czy też auto miało dzwona i ktoś malował całe podłużnice...

Ciekawi mnie to gdyż na chłopski rozum przeanalizowałem produkcje takiego auta. Jak ktoś zabezpiecza fabrycznie fludidem czy czymś podłużnice i zatyka korki i maluje to troche bez sensu. Zawsze cos wyjdzie bokiem z takiego koreczka..wnioskowałem więc, że najpierw ktoś maluje karoserie w fabryce a później to robi.

Będę wdzięczny za oświecenie!!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki. W fabryce wpierw lakieruja nadwozie. Ma ono juz nalozone

> wszystkie masy ochronne (progi, podwozie). Dopiero po tym

> zostaje wykonana kons profili zamknietych i uzbrojone

Hmm czy ja dobrze rozumiem, jak najpierw lakieruja nadwozie to ten koreczek powinien byc czarny a nie spryskany farbą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm czy ja dobrze rozumiem, jak najpierw lakieruja nadwozie to ten

> koreczek powinien byc czarny a nie spryskany farbą ?

No wg mnie wpierw sie powinno lakierowac a dopiero pozniej zatykac otwory. Chociaz jak patrze na podloge to chyba tak do konca nie jest - tam korki sa czesciowo ogumowane tym srodkiem co jest zakonserwowane podwozie wiec mozna domniemywac ze siedzialy tam juz na etapie konserwacji hmm.gifspineyes.gif

Najlepiej sprawdzic jak to jest jeszcze w kilku innych egzemplarzach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wg mnie wpierw sie powinno lakierowac a dopiero pozniej zatykac

> otwory. Chociaz jak patrze na podloge to chyba tak do konca nie

> jest - tam korki sa czesciowo ogumowane tym srodkiem co jest

> zakonserwowane podwozie wiec mozna domniemywac ze siedzialy tam

> juz na etapie konserwacji

> Najlepiej sprawdzic jak to jest jeszcze w kilku innych egzemplarzach

No z podwoziem zgodze sie - ja w pasku mam nawet niektóre koreczki zafajdane w całości. Ale to wiadomo - baranek troche inna funkcja smile.gif No chyba, ze to na podłużnicy to jest jakis preparat w kolorze białym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.