Skocz do zawartości

Tylne hamulce do Golfa3


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem po sasiedzku - w mojej Felicii 1.3 tylne hamulce - bebny - sa identyczne jak w Golfie3 (szczeki typ FSB408). Tyl hamuje rowno ale za slabo wzgledem przodu (to mam akurat poprawione) i szukam rozwiazania jak to poprawic. Jakie dobre, mocno biorace szczeki polecacie do tego ukladu? Szczegolnie tanie ani trwale byc nie musza, maja dobrze hamowac!

caly watek na ten temat jest tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam smile.gif

Wydaje mi sie, że problem tkwi w być może zbyt mocno zuzytych bębnach.

Proponuję Ci zdjąć i zobaczyć jaką maja srednice w srodku i czy przypadkiem nie jest juz duzo ponizej minimum. Pozatym nawet po 35k km okładziny tez mogą być już zużyte.

Spróbuj przetoczyć bębny i złóż wszystko do kupy.

Rozkręć na ile sie da samoregulator (pewnie masz coś takiego) tak, żeby przy zakładaniu bębna lekko szorował o bęben.

Linki od ręcznego raczej nie masz zapieczonej, bo pisałes, że ręczny Ci blokuje.

Możesz jeszcze spróbować zdemontowac korektor siły hamowania i zastąpić go tulejkami do połączenia rurek.

Jakoś więcej nie przychodzi mi do głowy co moznaby zrobić.

Co prawda nie mam akurat golfa a ni Felicji, ale to są pierwsze sugestie jakie mi sie nasuwają.

A tak pozatym. Jak hamujesz nożnym i blokuje Ci tył, to coś jest nie tak z układem hamulcowym. Przednie hamulce przejmują większość hamowania. Spróbuj sobie zahamować samym ręcznym i zobaczysz, że mimo, że nawet Ci koła zblokuje, to samochód będzie zdecydowanie wolniej hamował niż jakbyś hamował samym przodem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie doczytales ze zrozumieniem. Bebny nie sa specjalnie zuzyte (maja 84kkm), rant jest tylko minimalny. Przy normalnym hamowaniu (noznym) blokuje przod a tyl hamuje slabo. Samoregulator ustawie jak sie bede tym bawil Korektory hamowania mam nowe i "mocniejsze" tzn. pozniej dzialajace (sa od wersji kombi ktora ma ciezszy tyl). Potrzebuje po prostu lepiej biorace szczeki, poniewaz z przodu mam b. miekkie klocki i nacinane tarcze i dzieki temu przod jest mocny i szybko lapie, chce miec to samo z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.