Skocz do zawartości

11,3 l/100km w mieście na LPG !!!!!!!!!!!!


lemon19711

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się właśnie zastanawiam nad przyczynami tego niekorzystnego stanu. Nogę mam lżejszą od większości emerytów w mieście, płynnością szokuję wszystkich, nawet jak mam czerwone światło to nie hamuję bo przy ruszaniu więcej pali i NIC NIE POMAGA !!!!!!!!! Notorycznie mi gaśnie na LPG, prawie zawsze jak staję na światłach lub w korku (częściej jak jest zimny niż rozgrzany). Świece, kable WN, membrany w mieszalniku, filterek mają ok 11kkm. Co może być przyczyną TAKIEGO spalania!!! Dodam, że nie zawsze tak było. Na trasie z 4 osobami pali ok 7 l/100km LPG. Do niedawna w mieście mieścił się do 8,5 l, ale ponad 11 to już perwersja z jego strony. Co sprawdzić, co wymienić?? blagam.gif o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się właśnie zastanawiam nad przyczynami tego niekorzystnego

> stanu. Nogę mam lżejszą od większości emerytów w mieście,

> płynnością szokuję wszystkich, nawet jak mam czerwone światło to

> nie hamuję bo przy ruszaniu więcej pali i NIC NIE POMAGA

> !!!!!!!!! Notorycznie mi gaśnie na LPG, prawie zawsze jak staję

> na światłach lub w korku (częściej jak jest zimny niż

> rozgrzany). Świece, kable WN, membrany w mieszalniku, filterek

> mają ok 11kkm. Co może być przyczyną TAKIEGO spalania!!!

> Dodam, że nie zawsze tak było. Na trasie z 4 osobami pali ok 7

> l/100km LPG. Do niedawna w mieście mieścił się do 8,5 l, ale

> ponad 11 to już perwersja z jego strony. Co sprawdzić, co

> wymienić?? o pomoc.

A że tak spytam - kiedy wymieniałeś filtr powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza, regulacja parownika w normalnym zakładzie, no i ściąg rurę ssącą powietrza to ci nie będzie gasł na krzyżówkach. Aha i tankuj na normalnych stacjach a nie najtańszych, kondensat spuszczany z parownika? Jaka różnica w jeździ między PB a LPG? Bo przy takim spalaniu to na gazie powinien lepiej jechać. Od kiedy tak jest, założenia instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściąg rurę ssącą powietrza to ci nie będzie gasł na krzyżówkach.

Nie bardzo wiem o jakiej rurze piszesz oslabiony.gif poproszę o sprecyzowanie położenia, wyglądu?

> Aha i tankuj na normalnych stacjach a nie najtańszych,

Różnice w cenie nie są powalające więc tankuję w sprawdzonych.

kondensat spuszczany z parownika?

Nic mi nie wiadomo, jeżeli już to rok temu podczas wymiany membran w parowniku (jak można samemu to poproszę o więcej info co i jak)

Jaka różnica w jeździ między PB a LPG?

> Bo przy takim spalaniu to na gazie powinien lepiej jechać.

Różnica prawie żadna frown.gif

Od kiedy tak jest, założenia instalacji?

Z tego co pamiętam, a znam samochód od dawna (i poprzedniego właściciela) to nigdy nie był królem oszczędności. Takie spalanko mam od miesiąca +/-

Poproszę o wnioski smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nienormalne są też?

> Prosił bym ludziom takich głupot nie wciskać.

uwierz mi na gazie jest tak, zatankujesz na stacji X jest Gitara zatankujesz na stacji Y to ledwo jedzie benzynę to zawsze przeciągnie no chyba że benzyna jest wymieszana z Gnojówką, niestety na gazie jest tak że jak jest słabej jakości to samochód jest słabszy, więcej pali i ogólnie jest kapapad.gif wiec tutaj z ta opinia się zgodzę. Np ja za uwarzyłem że mi na orlenie śmiga najlepiej zatankuje na shellu to jest bardziej mułowaty to jest moja opinia wiec się proszę nie kierować z tym tankowaniem pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi, z gazem to prawda jest taka, że naprawde czy Shell, czy Bp , czy inni dystrybutorzy w Polsce tankują gaz do cystern wszyscy w prtach w Gdyni , czy Gdańsku.Albo w rozlewni Gaspola, albo w Petroinvescie, no chyba że jeżdzą na Litwe z braku gazu w naszym porcie.I przekonania , że gas z Shella, czy Orlenu jest lepszy od gazu z przykładowo Bp, czy innej prywatnej stacji, to naprawde jest bajer.Tam na rozlewniach robiona jest mieszanka propanu i butanu w odpowiednich procentach i taki gas jest dowożony na stacje.A , że gas może byc gorszy czy lepszy to naprawde nie zależy od stacji, która Ci go sprzedaje, bo tam nie ma co zachachmecic.Wleją ci w zbiornik i nie wiesz co masz.

Najlepszą radą jest tankowac na jednej sprawdzonej przez siebie stacji cały czas, jeżeli coś nie tak zawsze możesz zgłaszac reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego drogi, z gazem to prawda jest taka, że naprawde czy Shell, czy

> Bp , czy inni dystrybutorzy w Polsce tankują gaz do cystern

> wszyscy w prtach w Gdyni , czy Gdańsku.Albo w rozlewni Gaspola,

> albo w Petroinvescie, no chyba że jeżdzą na Litwe z braku gazu w

> naszym porcie.I przekonania , że gas z Shella, czy Orlenu jest

> lepszy od gazu z przykładowo Bp, czy innej prywatnej stacji, to

> naprawde jest bajer.Tam na rozlewniach robiona jest mieszanka

> propanu i butanu w odpowiednich procentach i taki gas jest

> dowożony na stacje.A , że gas może byc gorszy czy lepszy to

> naprawde nie zależy od stacji, która Ci go sprzedaje, bo tam nie

> ma co zachachmecic.Wleją ci w zbiornik i nie wiesz co masz.

> Najlepszą radą jest tankowac na jednej sprawdzonej przez siebie

> stacji cały czas, jeżeli coś nie tak zawsze możesz zgłaszac

> reklamacje.

teoretycznie tak ale wytłumacz mi teraz czemu niekiedy sa "afery" ze na stacji X były robione szwindle itd itd wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z Lpg? czy z Pb?

> I jakie te szwindle./?

bywało i z tym i z tym miedzy innymi że był gaz gorszej jakości jeżeli jest tak ja mówisz to powinno kilka dziesiąt stacji wpaść a przeważnie slychac o 1 max 2 wink.gif zreszta koniec tematu bo gadamy nie na temat a mi sie nie chce tez dochodzić prawdy dawaj po 20.GIF i zgoda wink.gifswiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo wiem o jakiej rurze piszesz poproszę o sprecyzowanie

> położenia, wyglądu?

No normalna rura ssąca, ta którą zasysa powietrze do ilnika poprzez filtr powietrza. Ona ma być spuszczona w dół komory silnika, nie może być założona na to "coś" w przedniej ścianie bo nabija powietrze do filtra i na gazie nie będzie auto chodziło.

> kondensat spuszczany z parownika?

> Nic mi nie wiadomo, jeżeli już to rok temu podczas wymiany membran w

> parowniku (jak można samemu to poproszę o więcej info co i jak)

Jak membrany były zmieniane to musiał być parownik czyszczony. A samemu też możesz spuścić. na samym dole parownika jest plastikowa śruba na imbus, wykręć i wyleci coś jak olej.

> Od kiedy tak jest, założenia instalacji?

> Z tego co pamiętam, a znam samochód od dawna (i poprzedniego

> właściciela) to nigdy nie był królem oszczędności. Takie

> spalanko mam od miesiąca +/-

To ja stawiam na spartaczony montaż, możesz ściągnąć obudowę filtra i zobaczyć jaki jest mikser? A najlepiej jaką ma średnicę przelotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walsnie moj pali hmmm az glupio sie przyznac ponad 13 l / 100 !!! tragedia. filt powietrza wymieniany we wrzeniu no nowy. jak myslicie potrzebna regulacja lpg czy cos innego moze dolegac mojemu diabelkowi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymień więc i wtedy sprawdź czy są różnice.

Filtr powietrza wymieniony. Po przejechaniu 100 km po mieście wniosek jest jeden. BARDZO spadły niskie obroty na gazie aż gaśnie. Czy to normalne? Co do wielkości spalania to jeszcze nie tankowałem, ale wcześniej po 250 km już było słychac stukający pływak, a teraz jeszcze cicho smile.gif Mam nadzieję, że pomogło hmm.gif

Dzięki za podpowiedź zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr powietrza wymieniony. Po przejechaniu 100 km po mieście wniosek

> jest jeden. BARDZO spadły niskie obroty na gazie aż gaśnie. Czy

> to normalne?

Nie, spróbuj podkręcić nieco śrubką wolne obroty, jeśli to nie pomoże to proponowałbym wybrać się na regulację składu mieszanki.

> Dzięki za podpowiedź

Spoczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,4

No to pewnie dużo już mu nie zmniejszysz spalania hmm.gif, na czymś musi ten wspaniały silnik pomykać biglaugh.gif

A to spalanie w mieście , czy na trasie? palacz.gif

A tak na przyszłość to od podania poj. silnika zaczynaj pytanie, wtedy wiemy na czym stoimy i wszystkim łatwiej. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec to

> spalanie przez ostatnie 2 mc tak wzroslo bo wczesniej 11 palil

Ale na trasie, czy do sklepu i z powrotem biglaugh.gif

A jak pojedziesz na regulacje gazu to nic nie zaszkodzi, a jesli to nie pomoże to może przyczyna być w czymś innym. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.