Skocz do zawartości

simering na wale


miller

Rekomendowane odpowiedzi

> Wymieniłem simering na wałku rozrządu (3 raz) i nadal lekko podcieka

> olej. Możliwe, że wał ma lekkie wrzery choć gołym okiem tego nie

> widać. Jak można sobie z tym poradzić? (nie mówiąc o wymienie

> wałka).

> Pozdrawiam

Jest sposób, pomaga na jakiś czas: mianowicie skracasz sprężynkę jakieś 3 mm odcinając część niezaszlifowaną w stożek. Po prostu musisz znaleźć połączenie i ruchem odkręcającym rozłączyć sprężynkę. A dlatego niezaszlifowaną bo potem będziesz musiał połączyć ją z powrotem (odwrotnie do rozłączania) aby znów miała kształt koła. W ten sposób zwiększysz nacisk wargi na wałek. Tak się robiło za czasów PF 126, PF 125 i Poldka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest wytarty w miejscu styku z wargą uszczelniacza?

> Smarujesz wałek olejem przy wkładaniu?

Nie wiem czy był smaroany bo robił mi mechanior i on mówił, że wał ma prawie niewidoczne wrzery. Założył mi uszczelkę i zobaczęjak teraz będzie. Jeśli znów będzie podciekało to spróbuję założyć skracając sprężynkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie sprężynki nie pomaga - nadal się "poci". Mechanior sugerował, że można wymienić wałek ale to już chyba duże koszty.

Dodam, że nie cieknie aZ tak mocno żeby kapało na podłogę w garażu ale cała obudowa rozrządu (od strony silnika) i dół tej obudowy jest cała zaolejona.

Co można jeszcze zrobić? Mechanior mówił, że poprzedni mechanik musiał np. przekręcać wał jakimś francuzem i porysował wał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać wałek do polerowania (nazywa się to dogładzanie oscylacyjne). Zbierze się w ten sposób parę mikrometrów ze średnicy. To zależy oczywiście od tego jakie są uszkodzenia powierzchni. Jeśli nieduże to po takim zabiegu będzie można założyć standardowy uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można dać wałek do polerowania (nazywa się to dogładzanie

> oscylacyjne). Zbierze się w ten sposób parę mikrometrów ze

> średnicy. To zależy oczywiście od tego jakie są uszkodzenia

> powierzchni. Jeśli nieduże to po takim zabiegu będzie można

> założyć standardowy uszczelniacz.

Gdzie można dać wałek na takie polerowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.