Skocz do zawartości

Problem z wiatrakiem


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

A więc dzisiaj wymieniałem płyn chłodniczy w moim kropku zgodnie z instrukcją co jest w dziale zrób to sam smile.gif tylko mam pewien problem wszystko działa jak należy ( chyba ) ale jak wlałem nowy płyn i trzeba było odczekać aż wiatrak się uruchomi to się crazy.gif bo wskazówka od temp. była już na max , a wiatrak się nie uruchomił frown.gif i teraz nie wiem dlaczego , termostat przepuścił czyli zadziałał ( obieg płynu ) to temperatura spadła do 1/4 kreski wszystko odpowietrzone dobrze bo nie bulgot i ogrzewanie śmiga. Tak więc z tego co czytałem powinien się uruchomić , a tu zimna dup... frown.gif , mam do was pytanko co może być nie halo i jak coś to jak to sprawdzić pozdrawiam i czekam na informację na ten temat dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> A więc dzisiaj wymieniałem płyn chłodniczy w moim kropku zgodnie z

> instrukcją co jest w dziale zrób to sam tylko mam pewien

> problem wszystko działa jak należy ( chyba ) ale jak wlałem nowy

> płyn i trzeba było odczekać aż wiatrak się uruchomi to się bo

> wskazówka od temp. była już na max , a wiatrak się nie uruchomił

> i teraz nie wiem dlaczego , termostat przepuścił czyli

> zadziałał ( obieg płynu ) to temperatura spadła do 1/4 kreski

> wszystko odpowietrzone dobrze bo nie bulgot i ogrzewanie śmiga.

> Tak więc z tego co czytałem powinien się uruchomić , a tu zimna

> dup... , mam do was pytanko co może być nie halo i jak coś to

> jak to sprawdzić pozdrawiam i czekam na informację na ten temat

> dziękuję i pozdrawiam

A w ogóle kręci sie palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli mechanicznie kręci sie dobrze to sprawdź bezpieczniki

> i wyłącznik-zewrzyj go

kręci się palcem bo patrzyłem i nawet fajnie chodzi , oki to jutro sprawdzę , a ten bezpiecznik i wyłącznik to gdzie się znajduję raczej wiem ale pytam się dla pewności bo jestem słaby w tych sprawach , dopiero się szkolę smile.gif , a zewrzyj go to znaczy podpiąć go na krótko blush.gif jeśli tak to któy kabel do plusa na akumulatorze oczywiście smile.gif

acha czy w takiej temp jaką mam na dworze to wiatrak powinien się uruchomić po np. 10 minutach czy nie jak by wszytko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyłącznik znajduje sie przy chlodnicy kolo zbiorniczka wyrownawczego

> ( tam gdzie wlewasz plyn)

> sciagnij wtyczke i wsadz do niej kawalek przewodu - zepnij ją na

> krotko.

acha dobra zakumałem smile.gif to znaczy że jak będzie wiatrak ok to ma zadziałać jak uruchomie silnik tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy tak jak radziliście tak zrobiłem , wiatrak się kręci smile.gif wyczyściłem od razu tą złączkę ale powiedzcie mi jak sprawdzić teraz czy wszystko jest ok to znaczy jak będzie wysoka temp czy wiatrak się włączy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz omomierz, umiesz się nim posługiwać ?

> Jak nie, to możesz wykręcić czunik, wsadzić go do kubka z wrzątkiem,

> powinien się wentylator załączyć.

omomierza brak i obsługiwać się też nie umiem , więc druga pozycja będzie lepsza , a więc odkręcić czujnik ( a to jest ten czujnik co znajduje się tam gdzie jest bagnet i on ma taki kapturek ) ? i jak coś to jego odkręcić całego o wstadzić do wrzątku ?

acha i jak to będę robił to silnik może być zgaszony czy muszę uruchomić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wczoraj pogadałem sobie z piterkiem 20.GIF i mi opowiedzial ze mial podobny problem jak Ty , na krotko dzialal wentylator ,a po podłączeniu i wymianie czujników nie chodził , okazało się że winna była wtyczka , jeden pin nie stykał , samej wtyczki nie znalazł nigdzie i kupił całą wiązkę za 120zł a aso zlosnik.gif takze moze to byc u Ciebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tak czytam wszędzie i wyczytałem że żeby się upewnić czy wiązka jest ok to od czujnika temp. można spiąć razem ze sobą te kabelki od czujnika i powinien wiatrak się uruchomić co wy o tym sądzicie ? próbował ktoś tak sprawdzić czy ja coś źle wyczytałem blush.gif , bo może tak by było mi lepiej sprawdzić niż wodą bo wiecie jaka jest teraz temp na zewnątrz to troszkę będzie nie realne utrzymać taką temp. chyba że przynieść do samochodu w termosie smile.gif czekam na wasze opinie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj coś mnie skłoniło żeby zajrzeć czy wszystkie odpowietrzniki są dobrze dokręcone i jak bym zgadł jeden ten przy nagrzewnicy był nie dokręcony dokręciłem i dzisiaj jak patrzyłem temp. podnosi się troszkę szybciej ale jeszcze nie jest tak jak powinno być chyba frown.gif bo wskazówka temp podnosi mi się minimalnie jak odpalę samochód na postoju , a jak jadę to z minuty na minutę coraz wyżej i dochodzi do 1/4 kreski , a na postoju powinna się podnieść do 1/4 chyba , tylko nie wiem po jakim czasie proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.