Skocz do zawartości

zamki w drzwiach


84ty

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś spotkał mnie dość spory problem.... a mianowicie padła bateria w kluczyku... ale co tam kluczyk w zamek od drzwi i co NIC nie da sie przekręcić icon_rolleyes.gif no to idę z drugiej strony też nic niewiem.gif idę po bordowy kluczyk i reszte kluczy, każdy przekręca się w klapie bagażnika i stacyjce a żaden w zamkach od drzwi faint.gif

wypsikalem sporo wd40, zamki na pewno nie są zamarznięte gdyż auto jest garażowane (+ogrzewany garaż) dodam iż dwa lata temu kiedy ostatni raz użyłem kluczyka zamek działał na kluczyk choć czuć było że idzie bardzo ciężko. Ktoś ma jakiś pomysł?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapadki we wkładkach zamków się zapiekły.

Tak sie dzieje jeśli używa się tylko centralnego do otwierania / zamykania.

Ja ostatnio reanimowałem wkładkę zamka w klapie bagażnika. Jest z tym trochę zabawy, demontaż, czyszczenie, moczenie i płukanie w benzynie ekstrakcyjnej, potem konserwacja jakimś preparatem wypierającym wilgoć i smarującym.

A wkładki zamków w klamkach zakonserwowałem i zakleiłem szyldy taśmą izolacyjną odpowiednio przyciętą w kształt koła, tak żeby syf się nie gromadził podczas gdy nie są używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, tez używam zamykania/otwierania kluczykiem od wielkiego dzwonu, swego czasu jak zostawiłem w Gdańsku w porcie samochód na 2 tygodnie to zamknąłem bez problemów, po 2 tygodniach nie było już tak kolorowo, jakoś udało mi się otworzyć, po powrocie do Łodzi wlałem tam hektolitry oleju maszynowego i kręciłem kluczykiem po 15 minut każdą wkładką, od tego czasu bardzo pilnuję, żeby były nasmarowane, wczoraj wypsikałem zamki takim białym smarem w spraju. Jak się nie używa zamków to co najmniej raz na 6 miesięcy trzeba je przesmarować i rozruszać.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.