Skocz do zawartości

Dyskoteka pod maską CC700


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem dyskoteki odkilku dni pod maską i niestety nie znalazłem aż do wczoraj smile.gif

Wiec tak:

dyskoteka ma miejsce na samych dwóch świecach dokładnie błyska na obudowie pod kablem WN co nachodzi na świece i oświetla tylko swiece aż do samej nakrętki umieszczonej na świecy (swiaca do nakrętki ma przy błysku kolor niebieski) Na samym przewodzie nie skaczą żadne iskry !!!

A z drugiej strony błyska nie na przewodzie który wchodzi do cewki tylko na samej obudowie cewki jak mamy cewkę to z niej do góry wychodza dwa wejścia na podłączenie przewodów WN to własnie na samym kącie ostrym między kostką cewki, a wyjście na przewody mam małe błyski (iskry) zawsze w tym samym miejscu nie na przewodzie.

No i teraz nasuwa się pytanie czy to może świadczyć o tym ze trzeba wymienić kable WN czy to normalne czy to coś zupełnie innego. Elektryk samochodowy sprawdzał je w maju i powiedział że nie trzeba ich wymieniac bo są ok. Zajście to naprawdę trudno było mi zaobserwowac aż do wczoraj smile.gif No i po samych kablach nic nie skaczetylko przy tych dwóch świecach oraz na obudowie cewki

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i na cewce (nie na przewodzie) przestanie skakac iskra?

> A co może spowodować albo jakie mogą być objawy jak własnie są

> niesprawne przewody WN (tak jak w moim przypadku) ?

Spróbuj umyć izolator świecy i obudowę cewki WD40. Dokładnie nasuń kable. Jeżeli dyskotekę masz na dwóch końcach tego samego kabla to zmniejsz odstęp elektrod na świecy. Można to zrobić na wszystkich świecach, zwłaszcza na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj umyć izolator świecy i obudowę cewki WD40. Dokładnie nasuń

> kable. Jeżeli dyskotekę masz na dwóch końcach tego samego kabla

> to zmniejsz odstęp elektrod na świecy. Można to zrobić na

> wszystkich świecach, zwłaszcza na LPG.

Ok wszytko rozumiem do czasu jak napisałeś: "Jeżeli dyskotekę masz na dwóch końcach tego samego kabla to zmniejsz odstęp elektrod na świecy." o co chodzi z tym zmniejszeniem odstępu??

A dyskoteka występuje na dwóch świecach (tak jakby pod kapturkiem bo dokładnie iskry nie widac tylko błyski niebieski jak w stroboskopie) a z drugiej stroy kabla (przy cewce nic nie byłyska) tylko ewidentnie widac na cewce przeskok iskry >>> i ten przeskok ma miejsce dokładnie w kącie między metalową częścią cewki a plattikiem gdzie wychodzą dwa wejścia na kable WN długość iskry około 2mm i iskra jest ciągła nie ma przeskoków wiec nie wiem czy to prawidłowo czy nie ?

Do zobrazowania gdzie jest przeskok iskry na cewce to przedstawiam link do aukcji cewki

http://www.allegro.pl/item278743306_cewka_zaplonowa_cinquecento_punto_seicento.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.