Skocz do zawartości

Alternator


esiul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży problem z alternatorem. Jak poznać czy pękła obudowa, czy coś innego się rozpadło w moim alternatorze. Zaczął strasznie wyć i przestał ładować. Co mu sie mogło stać, na zewnątrz nie widać żadnych uszkodzeń, a gdy go wyjąłem i nim kręcę to jest cichy.

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja u siebie pęknięcie obudowy widziałem gołym okiem.

Radzę Ci nie naprawiać a sprawdzić i porównać ceny za ile możesz kupić nowy a ile będzie Cię kosztowała regeneracja starego. Bardzo można się zdziwić icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kolejny altek....jak pomyślę ile to ich sie wymieniło -zawsze o

> tej porze roku...acha jeszcze na wiosnę parę sie

> wysypie-naprawdę warto jest założyć ten"pancerny"

Witam

To jest mój drugi alternator. Pierwszy padł na gwarancji- spaliło się uzwojenie stojana. Tylko, że poprzedni dawał wcześniej znaki że się kończy(kontrolka się zaświecała, niedoładowanie).

Po wymianie na obecny założyłam osłonę pod silnik, lecz w lato połamałem ją na wysokim krawężniku i zdemontowałem. Trzy miesiące po demontażu i bez zapowiedzi altek padł. Dziwne jest to, że dojechałem do pracy i było ok, lecz po skończonej robocie - odpalam i zaczął niemiłosiernie wyć, przejechałem 15 km i już musiałem wyłączyć światła, aby dociągnąć do domu. Jak wspomniałem po wymontowaniu na zewnątrz nie widać żadnych uszkodzeń, przy kręceniu wirnikiem, jakby trochę blokował.

Jaki jest koszt nowego w ASO?. W sklepie krzyknęli 400 zł za regenerowany i trzeba dać stary- czy to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest koszt nowego w ASO?. W sklepie krzyknęli 400 zł za

> regenerowany i trzeba dać stary- czy to dobra cena?

Ale wtedy nie dość ze zapłacisz za "regenerowany"to otrzymasz ten sam model....poszukaj na allegro pancerniaka-jest ostatnio tyle wątków ,tyle jest ich na aukcjach i to nówki na gwarancji w cenie 200,-.Nie warto bawić sie w ASO bo za niedługi czas będzie to samo

tutaj

tutaj

tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabecelowałem 366 zł brutto za regenerowany. A tak na przyszłość- jaki model od cieniasa pasuje do punciaka (niektórzy wkładają), w czym jest lepszy ( czy to prawda że nie pęka) i jak go zaadoptować do puntka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabecelowałem 366 zł brutto za regenerowany. A tak na przyszłość-

> jaki model od cieniasa pasuje do punciaka (niektórzy wkładają),

> w czym jest lepszy ( czy to prawda że nie pęka) i jak go

> zaadoptować do puntka.

A tak to po co Ci będę pisał skoro i tak postąpisz jak Ty uważasz za stosowne niewiem.gif

Myślę ze dosyć Ci podpowiedziałem reszta jest w archiwum 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabecelowałem 366 zł brutto za regenerowany. A tak na przyszłość-

> jaki model od cieniasa pasuje do punciaka (niektórzy wkładają),

> w czym jest lepszy ( czy to prawda że nie pęka) i jak go

> zaadoptować do puntka.

Przeczytaj jeszcze raz uważnie moj powyższy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.