Skocz do zawartości

tak jak obiecałem-tylna wycieraczka


PUNTO55SX

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

tak jak obiecałem podziele sie wiadomościami na temat zdobycia tańszego silnika wucieraczki do p1 (który lubi zdychać.......,a czasami nie da sie go "odratować"....),po dosyć żmudnych poszukiwaniach (w katalogu mm.....) zauważyłem że "prawie" identyczne silniczki mają jeszcze dwa auta palio i seicento,ale tylko "prawie"-mają inaczej rozwiązany spr tylnej szyby,ale jak sie okazało to nie wada ale zaleta.Ze starego silniczka sciągnąłem spryskiwacz ,rozwierciłem go w tym miejscu gdzie wchodzi na obudowę ośki (w seicento i palio obudowa ośki na całej długości ma prawie taką samą średnicę i dochodzi prawie do samego końca ośki ,a nie tak jak w punto gdzie jest krótsza i ma oring,który przepuszcza płyn do środka...............obudowy ośki co powoduje jej zacieranie),kiedy spryskiwacz pasownie nachodził na obudowe ośki (po piłowaniu) założyłem go do auta i wzsystko "bangla"z jednym małym "ale-w seicento wycieraczka tylna ma szerszy "zakres pracy" i dlatego trzeba założyć "ciut" krótsze pióro

zalety

1.ośka wycieraczki już nigdy sie nie zatrze (nie ma kontaktu z płynem spryskiwaczy),nie trzeba jej smarować i w zimie nie zamarznie co jest dosyć czeste......

2.koszt silniczka nowego do seicento 100-130 pln,używany nabyłem.......za 30 pln !!!!! (dział idealnie)

3.zmiana ramienia plastikowego (straszny badziew-taki sam jak silniczek........) to koszt 20 pln i lepiej sie wymienia pióro czy gumkę wycieraczki (w polcarze idzie zakupić)

pozdrawiam-mam nadzieję że komuś to pomoże......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.