Skocz do zawartości

pompa paliwa


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

> i co nic nie wiecie na ten temat?

Co do pompy paliwa 1.4 (96r) to mówiąc prawdę słyszałem tylko o jednym modelu.Kiedyś wymieniałem pompę w 1.4, mówiąc prawdę kupiłem używaną od poloneza(takie samo mocowanie,wyszło taniej) na wtrysku,po zbadaniu ciśnienia okazało się że ma (1.1 bar) do Poloneza za słaba, w układzie wtryskowym w Uno ciśnienie to było wystarczające,samochód jeździ do tej pory na tej pompie już 8 lat. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Ja tak po sąsiedzku mam pytanie odnośnie pompy paliwa. Jak to jest bo

> słyszałem że są różne, a potrzebuję dopasować do uniaka z roku

> 1996 silnik 1.4

Miałem 1.0 i.e. - dwa razy spaliła mi się pompa (jazda na LPG) - raz włożyłem od Uno (nikt nie pytał od jakiego), a za drugim razem od CC

Od CC była ciut inna ale pasowała

W zasadzie pasuje każda pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem 1.0 i.e. - dwa razy spaliła mi się pompa (jazda na LPG) - raz

> włożyłem od Uno (nikt nie pytał od jakiego), a za drugim razem

> od CC

> Od CC była ciut inna ale pasowała

> W zasadzie pasuje każda pompa

Jak ktoś ma auto na gaz ja uważam,że powinno się zakładać przycisk odcięcia dopływu napięcia do pompy po odpaleniu auta jeśli chodzi już na gazie to pstryk i pompa zwiększa swoją żywotność a nam w kieszeni nie ubywa(albo pilnować stanu paliwa w baku) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc pompa kupiona i wymieniona na nówkę też od uno. Dowiedziałem się również że mając założony gaz to bardzo często siada pompa właśnie. Czy to prawda jeśli tak to jak najlepiej zabezpieczyć się przed tym i czy w ogóle się da jakoś zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za pomoc pompa kupiona i wymieniona na nówkę też od uno.

> Dowiedziałem się również że mając założony gaz to bardzo często

> siada pompa właśnie. Czy to prawda jeśli tak to jak najlepiej

> zabezpieczyć się przed tym i czy w ogóle się da jakoś

> zabezpieczyć?

Tak.

Wozić tak z 1/3 - 1/4 paliwka w zbiorniku i raz na jakiś czas jeździć na benzynie by tą "zubożoną" wyjarać lub założyć przekaźnik odcinający zasilanie pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś ma auto na gaz ja uważam,że powinno się zakładać przycisk

> odcięcia dopływu napięcia do pompy po odpaleniu auta jeśli

> chodzi już na gazie to pstryk i pompa zwiększa swoją żywotność a

> nam w kieszeni nie ubywa(albo pilnować stanu paliwa w baku)

w jaki sposób psują się pompy jeżeli posiada się gaz?? zacierają się czy się "spalają"??

moim zdaniem lepiej gdy pompa pracuje podczas jazdy na gazie bo ma wtedy smarowanie(oczywiście jeśli w baku jest benzyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jaki sposób psują się pompy jeżeli posiada się gaz?? zacierają się

> czy się "spalają"??

> moim zdaniem lepiej gdy pompa pracuje podczas jazdy na gazie bo ma

> wtedy smarowanie(oczywiście jeśli w baku jest benzyna)

Jak najbardziej może pracować ale jak pracuje to się wyciera(szczotki,komutator),a co za tym idzie traci moc,a należy pamiętać że gdy traci moc to ciśnienie tłoczenia słabnie.Gdy za niskie ciśnienie(1.1bar-powinno być)to auto się "dusi".A tak ogólnie to moja opinia na zakładanie gazu w samochodach jest negatywna. cool.gif,"jak mówi mój kumpel na gazie to się ziemniaki ładnie gotują.",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej może pracować ale jak pracuje to się

> wyciera(szczotki,komutator),a co za tym idzie traci moc,a należy

> pamiętać że gdy traci moc to ciśnienie tłoczenia słabnie.Gdy za

> niskie ciśnienie(1.1bar-powinno być)to auto się "dusi".A tak

> ogólnie to moja opinia na zakładanie gazu w samochodach jest

> negatywna. ,"jak mówi mój kumpel na gazie to się ziemniaki

> ładnie gotują.",

Prawdopodobnie miałbyś podobne zdanie o napędzie benzynowym gdyby najpierw wymyślili zasilanie silników gazem, bo widzę, że hołdujesz starym rozwiązaniom.

Nie wiem z czego się tu śmiać. Wymyślone powiedzenie kumpla ma mnie do czegokolwiek przekonać?

Jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć na auto zasilane gazem, a nawet więcej - naleję złego paliwa i od razu słychać stukanie, a przy gazie nie widzę różnicy (najwyżej w ilości spalonej na 100).

Nie wiem po co się upierać przy "konwencjonalnym" zasilaniu skoro wiadomo, że świat się zmienia, układy są dopracowywane, zresztą nawet przy zasilaniu benzynowym zachodzi wiele zmian chociażby w podawaniu mieszanki.

Może czas zakończyć te siłowania, które zasilanie lepsze, bo w tym wszystkim liczy się ekonomia.

Ja akurat z powodu benzyny mam teraz problemy, bo paliwo zatankowane na renomowanej stacji okazało się niezłym rozpuszczalnikiem i rozpuściło pierścień okalający wkład pompy paliwa. Po prostu guma się rozpadła w drobny mak i maź.Cały ten syf dostał się do układu i dopiero teraz dowiaduję się ile kosztuje układ zasilania benzyną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hołdujesz starym rozwiązaniom.

To po części prawda ,ale spoko wiem że kiedyś może zabraknąć tego "surowca",interesuje się również rozwiązaniami "nowej" techniki motoryzacji,Jeśli auto jest seryjnie przygotowane do zasilania gazem mam tu na myśli wytrzymalsze stopy na bloki,zawory itp to oczywiście jest ok.Rozbierałem nie raz silniki samochodu "na gazie" i widze jakie zniszczenia (silnie powypalane zawory,gniazda w bloku,itp) zachodzę w nieprzystosowanym do tego "paliwa" aucie.

> na renomowanej stacji okazało się niezłym rozpuszczalnikiem i

> rozpuściło pierścień okalający wkład pompy paliwa. Po prostu

> guma się rozpadła w drobny mak i maź.Cały ten syf dostał się do

> układu i dopiero teraz dowiaduję się ile kosztuje układ

> zasilania benzyną.

Nie słyszałem o takim przypadku,jeśli jest to prawda to czy zgłosiłeś to w tej stacji, niech to zbadają.( a jak wygląda sito pompy paliwa)

> Pozdrawiam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> 1.4 ma elektryczną pompe, zasilaną przez przekażnik.

> Raczej nie z encyklopedii, bo tam nikt nie odważyłby sie napisać, że

> "pompa zasilana jest poprzez przekaźnik"

A nadmierne czepialstwo to ja mam w ...

Wiesz gdzie.... wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem o takim przypadku,jeśli jest to prawda to czy zgłosiłeś

> to w tej stacji, niech to zbadają.( a jak wygląda sito pompy

> paliwa)

Sitko pompy było całe w czarnej mazi. Po wymianie pompy przejechałem 10 km i ponowne uruchomienie już się nie powiodło. Po wymianie filtra paliwa auto już udawało się uruchomić, ale gasło, bo paliwo nie ma łatwej drogi przez przytkany wtryskiwacz. W zasadzie aby utrzymać uruchomiony silnik trzeba non stop gazować, ale o ruszeniu nie ma mowy.

Na razie jeżdżę na samym gazie, ale rozglądam się za wtryskiwaczem. Nie wiem jeszcze gdzie kupię, ale na pewno nie w sklepie, bo tam wtryskiwacz kosztuje 480zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.