Skocz do zawartości

Tylna wycieraczka.-Naprawa


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem na śmietnik i widziałem to ci pisali moi poprzednicy odnośnie tylnej wycieraczki niestety nie ma tam tego o co mi chodzi. A chodzi o:

jakiś "orangutan" urwał mi tylną wycieraczkę ale jej nie ukradł w związku z tym mam pytanie czy da się spawać trzpień na którym się to obraca chciałem dorobić ale nie wiem czy sam trzpień da się "wycisnąć" z tego fragmentu koła zębatego dzięki któremu całość się obraca, oraz z tego co widziałem na fotkach u was nie ma widocznej tulejki dzięki której cały trzpień obraca się w plastiku natomiast u mnie ta tuleja jest na trzpieniu (jest tak skorodowane ze nie chce zejść) Krótki opis:

1.miejsce gdzie "utknęła" tuleja czy trzpień 2 da się wycisnąć z fragmentu koła zębatego 3

275082162-1111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze używaj czasem znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinki), bo ciężko dojść o co ci chodzi.

Jeśli chodzi o zbicie zębatki z trzpienia to młotkiem raczej tego nie zrobisz. Zębatka z tego co widziałem jest jakby wprasowana na trzpień, potrzeba by było specjalnego klucza (coś jak do zdejmowania koła zamachowego w silniku motocyklowym np. w Komarku hehe). Inaczej można uszkodzić element. Jak chcesz to zaryzykuj. Poza tym nie wiem co dokładnie masz uszkodzone (na zdjęciu wygląda OK). Daj więcej "uporządkowanych" szczegółów to spróbuję pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foto to się zgadza nie mam pod ręka cyfraka, a co do uszkodzenia "pręt" złamany jest w miejscu zwężenia które znajduje się kilka cm od gwintu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do foto to się zgadza nie mam pod ręka cyfraka, a co do

> uszkodzenia "pręt" złamany jest w miejscu zwężenia które

> znajduje się kilka cm od gwintu

może warto spróbować to jakoś pospawać ?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może warto spróbować to jakoś pospawać ??

no dzis ale gdzies do końca tygodnia moze uda mi dotrzeć do ASO FIATA tam mi mechanik mówił, że mają zatarte całe mechanizmy i że moga odsprzedać jak zawołają około 20 , 30 zyla to biore i sie nie bede czaił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dzis ale gdzies do końca tygodnia moze uda mi dotrzeć do ASO FIATA

> tam mi mechanik mówił, że mają zatarte całe mechanizmy i że moga

> odsprzedać jak zawołają około 20 , 30 zyla to biore i sie nie

> bede czaił.

prośba o info za ilę będą chcieli sprzedać ok.gif bo chyba tez mi się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zalezy za ile

> jak mozesz to daj znać na priva jak bedziesz wiedział co i jak

oki jutro tzn w sobotę skocze sie dowiedzieć bo dziś to już mi sie nie za bardzo chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.