Skocz do zawartości

amortyzatory,akumulator,bezpieczniki...


maku19

Rekomendowane odpowiedzi

....troche sie tego nazbierało,ale po kolei

mrozy pomalu daja sie we znaki beemce,po kilku dniach "niejezdzenia" niemila niespodzianka,akumulator kaput frown.gif i standardowe pytanie:co polecacie i ile $$$ szykowac

po odpaleniu autka pozyczonym pradem grinser006.gifpojechalem na "szarpaki" bo zaczelo sie cos tluc w tylnym zawieszeniu,diagnoza-amortyzator kaput,na allegro znalazlem Bilstein'y po 118/szt-moze ktos jezdzi na takich??czy sa to oryginalne oryginaly??

ostatnia kwestia,ktory bezpiecznik odpowiada za el.lusterka,mam wrazenie ze przekopalem caly internet,ale nic nie znalazlem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....troche sie tego nazbierało,ale po kolei

> mrozy pomalu daja sie we znaki beemce,po kilku dniach "niejezdzenia"

> niemila niespodzianka,akumulator kaput i standardowe pytanie:co

> polecacie i ile $$$ szykowac

> po odpaleniu autka pozyczonym pradem pojechalem na "szarpaki" bo

> zaczelo sie cos tluc w tylnym zawieszeniu,diagnoza-amortyzator

> kaput,na allegro znalazlem Bilstein'y po 118/szt-moze ktos

> jezdzi na takich??czy sa to oryginalne oryginaly??

> ostatnia kwestia,ktory bezpiecznik odpowiada za el.lusterka,mam

> wrazenie ze przekopalem caly internet,ale nic nie znalazlem

Co do akumulator mozliwe ze wystarczy uzupelnic elektrolit i podladowac i da jeszcze rade. Nie zawsze odrazu oznacza to wymiane. Jezeli akumulator jest calkowicie bezobslugowy to trudno.

Co do amortyzatorow to Bilstein, KYB-a, sachs to sa dobre firmy ale musisz sie liczyc ze zadnen z nich nie wytrzyma juz tyle co te ktore uzywane sa na pierwszy montaz. No i kupuj amotyzatory gazowo-olejowe nie olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnia kwestia,ktory bezpiecznik odpowiada za el.lusterka,mam

> wrazenie ze przekopalem caly internet,ale nic nie znalazlem

tym mnie zastrzeliles.... mam dwie elektroniczne ksiazki o E36.... w dwoch jest napisane jak wymienic bezpiecznik hehe.gif, ale w zadnej nie sa one opisane....

pewnie pod pokrywa bezpiecznikow sa oznaczenia tylko trzeba umiec po "ichniemu" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie kolejny "chyba problem"zwiazany z amortyzatorami, okazalo sie ze moja beemka wyjechala z fabryki na "704 M SPORT SUSPENSION" a tam z tego co mi wiadomo sa inne amorki.teraz pytanko za 100pkt.jak łopatologicznie sprawdzic czy w chwili obecnej autko jest na takim zawiasie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojawił sie kolejny "chyba problem"zwiazany z amortyzatorami, okazalo

> sie ze moja beemka wyjechala z fabryki na "704 M SPORT

> SUSPENSION" a tam z tego co mi wiadomo sa inne amorki.teraz

> pytanko za 100pkt.jak łopatologicznie sprawdzic czy w chwili

> obecnej autko jest na takim zawiasie??

Nie wiem ile w tym prawdy ale trzeba sprawdzic jaki masz lacznik stabilizatora jezlei krotki to masz zawias M technik.

No i w czym problem idziesz do sklepu i dobierasz amorki pod takie wlasnie zawieszenie. Na bank musi byc w katalogu. Gorzejh jezlei nie ma zamiennikow. wtedy cena moze byc wysoka.

Naszczescie nigdy nie musialem zglebic tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bilstein do seryjnego zawiasu cos kolo 130pln/szt.,do m sport susp.

> 220pln/szt.wiec tragedii nie ma.teraz tylko trzeba obczaic czy

> mam m sport'a.

jezeli tak jest po numerze Vin a autio nie jest jakas rzezba to pewnie masz m sporta. A jest jakis problem w tym aby przy wymianie mechanik zdemontowal zobaczysz co masz i wtedy kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli tak jest po numerze Vin a autio nie jest jakas rzezba to

> pewnie masz m sporta. A jest jakis problem w tym aby przy

> wymianie mechanik zdemontowal zobaczysz co masz i wtedy kupisz.

po przekopaniu calego internetu,wychodzi ze amorki m vs seria roznia sie tylko skokiem,no i w tym momencie zgłupiałem,nie wiem ktore kupic.sprezyny tyl wygladaja tak

280141059-zawieszeniedw8.jpg

post-24522-14352489922853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.