Skocz do zawartości

Zafira-skrzynia biegów ze sterowaniem linkami


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej Zafirce biegi już chodzą tak beznadziejnie, że postanowiłem wymienić linki sterujące skrzynią biegów (lubią się zacierać). Komplet oryginalnych linek mam i teraz zbieram się do wymiany. Może ktoś już to robił i poratuje dobrą radą? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzies czytalem opis jak sie to robi(regulacja tych linek i cala

> procedura wymiany) niepamietam tylko jakie to forum bylo ale

> moze QP bo zdaje sie w QPT jest tez sterowane linkami. Jakis

> opis byl z rysunkami.

Regulacja linek jest fajnie opisana w Etzoldzie i to juz mam opanowane (kilka razy regulowałem). A co to jest to QP i QPT? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprobuje ci pomoc i opisze to co pamietam

Troche pracy cie czeka.

Ustawic na luz

Trzeba odpiac zabezpieczenia na ciegnach przy lewarku

i ponizej wypiac z uchwytu

Zablokowac lewarek taki zabek bialy musi wejsc w rowek obudowy lewarka

Potem odpiac ciegna ze skrzyni pociagajac za takie plaskie talerzyki i wypiac z uchwytow

Zablokowac skrzynie na wodziku i obudowie sa dziurki w ktore trzeba wsunac bolec i ustawic na stale ten wybierak do ktorego potem podpinac bedziesz ciegna

Potem calosc wyciagnac przez komore silnika na zewnatrz dolem lub gora

Uwaga

Popatrz przed wyjeciem ktory kolor ciegna idzie na trzpien przy skrzyni i przy lewarku - jak skrzyzujesz to nie bedziesz mial biegow oraz jak osadzone sa na przegrodzie czolowej w gumowej przelotce

Nowe wsadzic

Potem osadzic przelotke gumowa na przegrodzie

I zaczynac podpinac ciegna od skrzyni biegow najpierw wsun je sobie w uchyty w lewarku i osadz na uchytach ponizej lewarka potem delikatnie pociagajac do siebie

zatrzaskuj talerzyki na trzpieniach wybieraka a plastikowe kolnierze bialy i czarny wsunac az uslyszysz takie trzasniecie w prowadzenie na skrzyni

potem podpinasz ciegna do zatrzaskow lewarka, luzujesz skrzynie wyciagajac bloker i luzujesz lewarek zdejmujac bialy jezyk

Powinno dzialac

Pisze to z pamieci ale mysle ze powinno ci to pomoc

Powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.