Skocz do zawartości

Chłodzenie silnika


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem, że wiatrak chłodzenia załącza się jak na zegarze skazówka lekko przekroczy środek. Wcześniej załączał się lekko przed środeczkiem, albo na równi z nim. Czy to objawy, że trzeba wymienić płyn w chłodnicy? Czy może to coś z czujnikiem temperatury?

Muszę się przyznać, że kilka razy dolewałem płynu i to innego niż wlany pierwotnie, oraz destylatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie jest czujnik i czy sam go sprawdzę?

Czujnik jest wkrecony w chlodnice w dolnej jej czesci... smirk.gif Sprawdzic samemu teoretycznie mozna... smirk.gif Potrzebny jest garnek z woda ustawiony na kuchence, omomierz i termometr do 100 st.C... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo odrazu kupic nowy - koszt chyba 15 zl, a po tylu latach to nawet

> wskaznae.

W tym miesiącu i następnym 15zł to niepotrzebny znaczny wydatek, jeżeli nie muszę tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to procedura opisana przez skrot`a jest wystarczajaca

A czy jak go wykręcę to wyleje się trochę płynu, czy też jest to niezależne i obieg jest nadal zamknięty?

I powiedz mi jeszcze kolego, czy go wykręcam czy na chamika wyciągam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jak go wykręcę to wyleje się trochę płynu, czy też jest to

> niezależne i obieg jest nadal zamknięty?

> I powiedz mi jeszcze kolego, czy go wykręcam czy na chamika wyciągam?

Wyleje sie wyleje, polecam najpierw zrzucic plyn do jakiejs miski... smirk.gif Klucz duzy jakis z tego co pamietam, ale dokladnego rozmiaru nie znam... skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyleje sie wyleje, polecam najpierw zrzucic plyn do jakiejs miski...

> Klucz duzy jakis z tego co pamietam, ale dokladnego rozmiaru

> nie znam...

Ale wyleje się troszkę, tylko ze zbiornika wyrównawczego więc po co wylewać płyn do miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wyleje się troszkę, tylko ze zbiornika wyrównawczego więc po co

> wylewać płyn do miski?

Wyleje sie nie tylko ze zbiorniczka, ale z calej chlodnicy i jeszcze troszku... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyleje sie nie tylko ze zbiorniczka, ale z calej chlodnicy i jeszcze

> troszku...

Na rysunku poglądowym czujnik jest na dole zbiorniczka a potem jestc wąż do chłodnicy, czyli poniżej poziomu. Czyba, że coś źle widzę spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na rysunku poglądowym czujnik jest na dole zbiorniczka a potem jestc

> wąż do chłodnicy, czyli poniżej poziomu. Czyba, że coś źle widzę

A znasz zasade naczyn polaczonych... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A znasz zasade naczyn polaczonych...

Z fizyki ledwo miałem 3. Jestem humanistą. Jedyną zasadę naczyń połączonych to znam taką, że jak mam kieliszek i wódeczkę to tak długo się przelewa z naczynia do naczynka aż się skończy zlosnik.gif Widzę, że tu podobnie to działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z fizyki ledwo miałem 3. Jestem humanistą. Jedyną zasadę naczyń

> połączonych to znam taką, że jak mam kieliszek i wódeczkę to tak

> długo się przelewa z naczynia do naczynka aż się skończy Widzę,

> że tu podobnie to działa

Przelewanie wodeczki bywa niebezpieczne... biglaugh.gif A wracajac do chlodnicy, to ja bym zaopatrzyl sie w jakies plaskie naczynie, ktore mozna bedzie wsunac pod auto (pojemnosci min. 3 litry, wiecej nie powinno wyleciec), nastepnie poluzowalbym opaske i zdjal dolny waz chlodnicy... ok.gif Plyn wyleci do naczynia i bedzie mozna spokojnie wziasc sie za czujnik... smirk.gif Cala operacje wykonujemy oczywiscie na zimnym silniku, no chyba, ze masz w sobie szczypte masochisty... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.