Skocz do zawartości

ja mu kręcę, on nie kręci...


bot

Rekomendowane odpowiedzi

wróciłem z roboty pod dom. samochód rozgrzany. siedziałem jeszcze w środku przez parę minut (rozmawiałem przez telefon). postanowiłem że jeszcze podjadę do sklepu. a tutaj czerwona.gif - nie kręci...

przekręcam kluczyk. wszystko ok. check ok. kręcę a tam cisza i nic... i za każdym razem tak samo...

jakoś przez przypadek się udało odpalić za 8 podejściem. przejechałem się. wracam i znowu to samo.

czy ten cudowny komputer nie powinien pokazywać jakoś, że mam słaby akumulator??? bo cóż to może być innego??

ps

wiem że dla większości to pewnie banał. jednak chciałbym mieć pewność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem podobną sprawę ,gdy przegnił kabel masy

gdzie Ci przegnił?? yikes.gif

zszedłem właśnie. 6/6 prób udanych. zapala normalnie confused.gif

sprawdzę jutro, jeśli mi odpali, po dojechaniu do roboty jak będzie ciepły...

ps

teraz faktycznie wydaje mi się że robił pojedyncze cykniecię jak mu nie szło. chwilowo też obstawiałbym bendix... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie Ci przegnił??

Główny kabel masy no.gif

Fiuty są tak skonstruowane że mają tylko jeden taki no.gif

Inne auta mają po kilka ok.gif

Mam teraz założone dwa i spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> może szczotki w rozruszniku się zawieszają

okazuje się że szczotki były ok. prawodpodobnie to elektromagnes - wymieniony. zobaczymy jak będzie teraz. jestem dobrej myśli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kręci a kontrolki się świecą to możliwe, że akumulator siadł. Multimetr i zmierz napięcie na klemach przy wyłączonym silniku i zapłonie. Powinno być ok. 13 - 14 V. POtem uruchom silnik i sprawdź jakie jest napięcie zasilania na tych klemach. Powinno wynosić ok. 14- 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.