Skocz do zawartości

Jaki rozrusznik w Sienie 1.6 16V '98?


maciej21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zrobić porządny remoncik rozrusznika w autku, ale chciałbym najpierw wiedzieć jakie części siedzą wewnątrz rozrusznika (wg nr katalogowych Fiata) i mam właśnie z tym pewien problem: otóż po obejrzeniu na kanale rozrusznika doszedłem do tego, że mam zamontowany Magneti Marelli 63111008 M70R 1.4kW 12V 217/98. Wg "mądrej książki" w tym roczniku powinien być słabszy rozrusznik (1kW) confused.gif a 1.4kW ponoć montowali w nowszych rocznikach Sieny i były produkowane przez Denso (chyba współpracowała z MM). No i żeby było mało tego w katalogu firmowym MM pod nr 63111008 (dokładnie 06311108010) też jest jeszcze inny rozrusznik (o mocy 1.3kW). W ePERze niestety nie znalazłem danych technicznych przedstawianych do tego modelu Sieny rozruszników confused.gif No i nie wiem teraz w końcu jaki jest nr mojego rozrusznika wg katalogu części Fiata, żeby dowiedzieć się co w nim siedzi ?

Może ktoś zna nr katalogowe Fiata dla tego rozrusznika i jego części składowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haalloooo!

> Czy może ktoś mnie oświecić w tym temacie? Może ktoś ma inny

> rozrusznik (o innym numerze) w swojej Sience 1.6?

> HELP ME!

Były w 1,6 rozruszniki z przekładnią planetarną, tyle pamiętam z forum autocentrum. Poszukaj tam w archiwum były nawet fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były w 1,6 rozruszniki z przekładnią planetarną, tyle pamiętam z

> forum autocentrum. Poszukaj tam w archiwum były nawet fotki.

dzięki za namiar ok.gif znalazłem jedynie posta w którym podają link do strony firmy, która handluje częściami do altków i rozruszników tu link oraz info, że w tym modelu rozrusznika ponoć zamontowali plastikową przekładnię planetarną, ale nadal nie wiem jakie są numery katalogowe tych części niewiem.gif

napisałem maila do tej firmy z prośbą o numery seryjne tych części żeby móc je zamówić i wymienić co trzeba cfaniak.gif zobaczymy co odpiszą i czy odpiszą hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za namiar znalazłem jedynie posta w którym podają link do

> strony firmy, która handluje częściami do altków i rozruszników

> tu link oraz info, że w tym modelu rozrusznika ponoć

> zamontowali plastikową przekładnię planetarną, ale nadal nie

> wiem jakie są numery katalogowe tych części

> napisałem maila do tej firmy z prośbą o numery seryjne tych części

> żeby móc je zamówić i wymienić co trzeba zobaczymy co odpiszą i

> czy odpiszą

no więc odpisali mi bardzo szybko - mają części do tego rozrusznika (bendiks, szczotki, elektromagnes) ale nr seryjnych nie podali - napisali, że jeżeli nr seryjny rozrusznika jest taki jaki podałem, to do tego rozrusznika części mają hmm.gif dziwna sprawa confused.gif chyba pozostaje mi rozebrać rozrusznik aby sprawdzić najpierw na 100% co w nim siedzi, a później wizyta w sklepie żeby dobrać odpowiednie części niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba pozostaje mi rozebrać rozrusznik aby sprawdzić najpierw na

> 100% co w nim siedzi, a później wizyta w sklepie żeby dobrać

> odpowiednie części

no więc już po kłopocie - zabrałem się w sb za mój rozrusznik - doszedłem do tego, że nr seryjny widoczny na rozruszniku (63111008) jest numerem dostawcy (zastępczym) a w katalogu MM ten rozrusznik jest pod widoczny pod nr 63111036, a wg numeracji fiata to chyba jest nr 46740241

- co do części to bendiks ma numer (MM lub O.E.) 85541250

cfaniak.gif po rozebraniu na części okazało się że wogóle w rozruszniku brakuje jednej tulejki (tej od strony głowicy) icon_eek.gif (nie wiem gdzie się podziała - nigdzie nie mogłem jej znaleźć niewiem.gif) i zębnik bendiksa latał sobie jak chciał no i tym samym raz zazębiał się z kołem a raz nie (trochę ucierpiały na tym zęby koła rozruchowego silnika ale na szczęście na czas przeprowadziłem remont) co do bendiksa to wymieniłem go dla zasady - być może był dobry ale wolałem mieć pewność i wymieniłem na nowy w warsztacie sieci "bendiks.pl"

szczotki i reszta rozrusznika były bez zarzutu więc wystarczyło nasmarować ładnie wszystko, założyć nowy bendiks i wcisnąć nową tulejkę w głowicę i rozrusznik chodzi jak należy zlosnik.gif

koszt całej zabawy 70 PLN (za bendiks-zamiennik oraz tulejkę z wymianą w warsztacie) pozostały montaż i demontaż wykonałem sam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.