Skocz do zawartości

Regeneracja turbiny


Qbooschee

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nie mam doświadczenia w tym temacie, a z zebranych przeze mnie informacji wiem, że może być ciężko, mam takie małe pytanko - czy ktoś z Was regenerował już turbinę z alfy (2.4JTD)? Jeśli tak to poproszę o namiar na DOBRĄ firmę zajmującą się regenercją. Miałem kilka miejsc, ale się "spaliły" swoimi wyrobami... Z góry dziękuję za ewentualną pomoc

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z tym, że nie mam doświadczenia w tym temacie, a z

> zebranych przeze mnie informacji wiem, że może być ciężko, mam

> takie małe pytanko - czy ktoś z Was regenerował już turbinę z

> alfy (2.4JTD)? Jeśli tak to poproszę o namiar na DOBRĄ firmę

> zajmującą się regenercją. Miałem kilka miejsc, ale się "spaliły"

> swoimi wyrobami... Z góry dziękuję za ewentualną pomoc

> Pozdawiam

Regenerowana turbina to loteria. Lepiej poszukaj nowej/używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuje - ja się nacierpiałem i nadenerowałem przy tym.

Jak miałem mieć tylko czyszczoną gonetrię przez pana kazia, to mi auto na 3 tygodnie unieruchomił.

Ostatecznie turbo pojechało do łodzi, nie pamiętam jaki to zakład, ale myślę, że jak dobrze poszukasz to trafisz na nich - nie wiele zakładów naprawi JTD ze zmienną geometrią łopatek.

Koszt w sumie 1500 brutto z nowymi uszczelkami na kolektor, montażem w ASO i z FV na firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> takie małe pytanko - czy ktoś z Was regenerował już turbinę z

> alfy (2.4JTD)?

Napisze ci tak, kontaktowalem sie z wszystkimi polecanymi na roznych forach firmami w calej Polsce i:

-- zadna nie gwarantowala ze regeneracja sie uda,

-- przedstawiciel Honeywell'a (wlasciciel Garrett'a) wycofal sie (?) z produkcji zestawow do regeneracji turbosprezarek VNT

-- jesli regeneracja, to firma polozona nie dalej niz 100km od miejsca zamieszkania, tak zeby mozna bylo spokojnie dojechac i sie dogadac. Korespondencyjna naprawa to +50% ryzyka wiecej.

-- decydujac sie na regeneracje trzeba miec na nowa turbine. Bo jesli sie nie uda to masz w rece kase i uszkodzona turbine.

W obecnej chwili nowa turbina to koszt okolo 2800 - 3200 PLN pod warunkiem ze oddasz stara. Tylko po co masz ja oddawac? Pewnie do fabrycznej regeneracji smile.gif

Ja bylem zdecydowany regenerowac (lekko cisnie olej do dolotu i troche za bardzo gwizdze) ale jak wytrzyma do konca roku to pewnie zaloze nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh... myślę, że z używaną jest podobnie - nie wiadomo co się

> trafi....

Niby tak, ale jeśli kupisz w miarę świeżą sprężarkę, to ryzyko jest duuużo mniejsze. Z turbinami jest niestety tak, że rozłożenie jej do regeneracji przeważnie skutkuje ponowną rozsypką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.