Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza a radio


kuzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozbierając lampkę oświetlenia wnętrza przy próbie wyjęcia wtyczki zasilającej doprowadziłem przypadkiem do małego zwarcia.Efektem czego było przepalenie się żarówki i zgaśnięcie radia.... yikes.gif

Radio mam niefabryczne i na początku myślałem że poszedł bezpiecznik,sprawdziłem ten w radiu i ok.gif,następnie pod lupe poszedł ten w skrzynce bezpieczników odpowiadajacy za instalacje radiową i też ok.gif Poszukałem dokładnie w książce obsługi i sprawdziłem wszelkie możliwie najbliższe temu obwodowi bezpieczniki i wszystkie ok a radio nadal nie działało.... Sprawdziłem bezpiecznik od oświetlenia wnętrza- spalony(F 39 wg informacji zawartych w ksiązce obsługi), wmieniłem i radio zaczeło grac shocked.gifalien.gif Miał ktoś podobne cuda ? smile.gif Czy to raczej nic nadzwyczajnego ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci czasem łączą różne odbiorniki pod jednym bezpiecznikiem waytogo.gif , w Ibizie z 99r bezpiecznik od instalacji radiowej był połączony z zegarami waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak samo, ten sam bezpiecznik wysiadły przy tej samej robocie. Może przepalił sie ten od lampek i radio padło, bo radio masz (tak jak ja) podłączone z obejściem stacyjki, czyli zawsze gra, więc nie może ciągnąć prądu z bezpiecznika od radia, bo ten prowadzi do (lub z ) stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem tak samo, ten sam bezpiecznik wysiadły przy tej samej

> robocie. Może przepalił sie ten od lampek i radio padło, bo

> radio masz (tak jak ja) podłączone z obejściem stacyjki, czyli

> zawsze gra, więc nie może ciągnąć prądu z bezpiecznika od radia,

> bo ten prowadzi do (lub z ) stacyjki.

To już wszystko jasne,ale nie zmienia to faktu, że zdziwowałem się troszke zeby.GIF Okazało się jednak, że żarówka była ok (nie wiem jak ja to sprawdzałem hehe.gif) bo na żadnej z 5 odwedzonych przeze mnie stacji paliw nie było odpowiedniego rozmiaru sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producenci czasem łączą różne odbiorniki pod jednym bezpiecznikiem ,

> w Ibizie z 99r bezpiecznik od instalacji radiowej był połączony

> z zegarami

Też fajny patent... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też fajny patent...

Mało fajny, bo podłączając radyjko spaliłem bezpiecznik i tak chyba pojeździłem3-4 dni bez zegarów, co najśmieszniejsze, km do przebiegu mi nie dodało swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.