Skocz do zawartości

szarpanie


elmenel

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow ja z sasiedniego kacika , jako ze przyszlo mi sie zaopiekowac na 4 miesiace alfa 2,4 JTD 175 KM Sportwagon mam pare pytan :

1. Czy przy zmianie biegów z 1 na 2 to jest wciskam sprzegło nastepuje mocne szarpniecie wbijam 2 i znowu szarpie czy to jest normalne czy moze sprzegło juz niedomaga , a moze ja cos robie nie tak ??

2. musze w niej wymienic pasek rozrzadu , filtr paliwa i pewnie powietrza czy przy wymianie paska wieloklinowego (tego od klimy i alternatora ) konieczna jest wymiana jakis napinaczy tego paska ?

3. przy wymianie rozrzadu wymieniac pompe wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

Witam smile.gif

> 1. Czy przy zmianie biegów z 1 na 2 to jest wciskam sprzegło

> nastepuje mocne szarpniecie wbijam 2 i znowu szarpie czy to jest

> normalne czy moze sprzegło juz niedomaga , a moze ja cos robie

> nie tak ??

Nie jest to normalne - dodatkowo jak wystapuje to przy drugim biegu to moze byc kolo dwumasowe (moze tez byc sprzeglo albo to i to... - najgorsza opcja frown.gif )

> 2. musze w niej wymienic pasek rozrzadu , filtr paliwa i pewnie

> powietrza czy przy wymianie paska wieloklinowego (tego od klimy

> i alternatora ) konieczna jest wymiana jakis napinaczy tego

> paska ?

Jest tam rolka prowadzaca ktora powinno sie wymienic. Dodatkowo jest dosc kosztowny napinacz (400 PLN) ktory w zaleznosci od przebiegu moze byc w roznym stanie. Wymienia sie go gdy padnie wiec jak auto ma juz pierwsza wymiane rozrzadu za soba to przygotowalbym sie na wymiane tego napinacza.

> 3. przy wymianie rozrzadu wymieniac pompe wody ??

Roznie z tym bywa, pytanie czy warto oszczedzac 150 PLN podczas wymiany wartej 1000 PLN. Ja wymienialem. Jesli sie zdecydujesz to dolicz koszt wymiany plynu chlodzacego, no chyba ze plyn jest OK i zostanie spuszczony i ponownie zalany.

Orientacyjnie podam, ze wymiana wszystkich paskow, rolek, napinacza, pompy wody kosztowala mnie 1350 PLN z robocizna poza ASO (silnik 2.4 JTD 150KM, 10V). Plyn mialem. Robocizna 250 PLN. Przy okazji dostalem podstawowa diagnostyke silnika - bledy (nie bylo smile.gif ) i pare innych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.