Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dziwny hałas z okolic prawego przedniego koła

Featured Replies

Napisano

Witam szanownych kolegów. Od jakiegoś czasu z okolicy wspomnianego koła dobiega dziwny hałas podobny do pukania o wysokiej częstotliwości. Pojawia sie przy przyspieszaniu i utrzymuje się podczas jazdy ze stała prędkością np 70-95 km/h. Kiedy hamuje silnikiem ustaje, na postoju i luzie przy dodawaniu gazu też nic nie hałasuje. Przy hamowaniu silnikiem z prędkości ponad 90 km/h samochód wpada w wibracje. Przerwanie hamowania i ponowne hamowanie silnikiem powodują że wibracji nie ma. Razem ze znajomym mechanikiem doszliśmy do wniosku że uszkodzeniu uległ tłumik drgań w tarczy sprzęgłowej, a hałas jest przenoszony na prawe koło przez półoś napędową.Nie uśmiecha mi się zwalanie skrzyni, stąd pytanie czy ktoś z was miał taki przypadek lub ma jakieś pomysły na ten hałas

Napisano

ludzie to mają zagadnienia pad.gif

skoro nie uśmiecha Ci się naprawiac auta, to mój pomysł jest taki:

podgłośnij radio i ciesz sie chwilą biglaugh.gif

Napisano

tłumik drgań prawej półosi albo łożysko w skrzyni

Napisano
  • Autor

> ludzie to mają zagadnienia

> skoro nie uśmiecha Ci się naprawiac auta, to mój pomysł jest taki:

> podgłośnij radio i ciesz sie chwilą

takie metody to stosuj u siebie, u mnie nie zdaje to egzaminu.

jak w końcu coś pierdyknie to nawet głośne radio nie pomoże. Nie na tym polega naprawa samochodu żeby wszystko tłumaczyć podgłaszaniem radia.

Napisano
  • Autor

> tłumik drgań prawej półosi albo łożysko w skrzyni

Dzięki za podpowiedź. Sprawdzi się. A co mogło się z nim stać na przykład??

Napisano

> takie metody to stosuj u siebie, u mnie nie zdaje to egzaminu.

> jak w końcu coś pierdyknie to nawet głośne radio nie pomoże. Nie na

> tym polega naprawa samochodu żeby wszystko tłumaczyć

> podgłaszaniem radia.

Zawsze taki spięty jesteś? grinser006.gif Chyba żartował clown.gif nie? cfaniaczek.gif

Napisano
  • Autor

> Zawsze taki spięty jesteś? Chyba żartował nie?

ja? Spięty? No co ty? Żarty żartami ale naprawdę mnie to wk....a. Podobnie mnie denerwuje jak ktoś skrobie żyletką po szybie tylko taki problem to nie problem. A propos kolegi to ja nic nie mam.Niech żartuje śmiech to zdrowie.A tak nawiasem mówiąc to myślałem że ty mi coś napiszesz.

Napisano

> ja? Spięty? No co ty? Żarty żartami ale naprawdę mnie to wk....a.

> Podobnie mnie denerwuje jak ktoś skrobie żyletką po szybie tylko

> taki problem to nie problem. A propos kolegi to ja nic nie

> mam.Niech żartuje śmiech to zdrowie.A tak nawiasem mówiąc to

> myślałem że ty mi coś napiszesz.

Rozumiem już, musisz wstawiać więcej emotek - łatwiej wtedy przekazać właśnie owe emocje towarzyszące suchej pisanej treści waytogo.gifwaytogo.gifgrinser006.gif

Napisano

tłumik mógł się poluzowac i przesunąć na półosi, łożysko w skrzyni - mogła się rozkręcić obudowa łożyska, poszła koronka, itp.

Napisano
  • Autor

Kiedyś przy wymianie manszety wypadł mi przegub który jest na początku półosi w skrzyni. Pozbierałem wyczyściłem i złożyłem i nic się nie działo.Ale to było na półosi krótkiej, więc rzęziło by po stronie kierowcy.Dzięki za trop sprawdzę jutro i się odezwę.

Napisano

> takie metody to stosuj u siebie, u mnie nie zdaje to egzaminu.

> jak w końcu coś pierdyknie to nawet głośne radio nie pomoże . Nie na

> tym polega naprawa samochodu żeby wszystko tłumaczyć

> podgłaszaniem radia.

zara, zara tonie ja wypisuje takie pierdoły

Quote:

Nie uśmiecha mi się zwalanie skrzyni, stąd pytanie czy ktoś z was miał taki przypadek lub ma jakieś pomysły na ten hałas


właśnie dlatego pisałem "ciesz sie chwilą"

ludzie nie wypisujcie bzdur typu "nawala mi, ale nie uśmiecha mi sie robic"

i nie miejcie potem pretęsji o to, że ktoś na idiotyczne zagadnienie odpisuje równie idiotycznie

Napisano
  • Autor

> tłumik mógł się poluzowac i przesunąć na półosi, łożysko w skrzyni -

> mogła się rozkręcić obudowa łożyska, poszła koronka, itp.

Sprawdziłem, tłumik jest na swoim miejscu nic mu nie dolega.Trzeba szukać dalej.

Napisano
  • Autor

Nawet nie chce mi sie pisać. Ale jak czytam takie odpowiedzi i widzę że ktoś pisze żeby odpisać i nie wiąże się z tym żadna konkretna porada lub pomysł to nawet nie chce mi sie wchodzić na forum.

Napisano

> Nawet nie chce mi sie pisać. Ale jak czytam takie odpowiedzi i widzę

> że ktoś pisze żeby odpisać i nie wiąże się z tym żadna

> konkretna porada lub pomysł to nawet nie chce mi sie wchodzić na

> forum.

Bo Ty tak jak ja, o co nie zapytam to nikt nie wie rotfl.gif

Problem nie leży w tym co Ci się tam jarmoli tylko w tym że złe pytania stawiasz:

Powinieneś pyta o to jakie amortyzatory kupić, jakie opony, jak odkręcić wahacz, założyć klapkę do schowka, czy zapalniczkę podłączyć do prądu czy do przewodów z płynem hamulcowym?

To są pytania na które możesz uzyskać odpowiedź grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Napisano

nie no Wojtku jak znam odpowiedź to chętnie odpowiem, ale zastawka mi dęba staje

jak czytam chciała bym, ale się boje faint.gif

Napisano
  • Autor

Więc pozostaje mi przeglądanie wątków i czasami odpis jak naprawdę coś ciekawego mam do powiedzenia. Jak sam pewno wiesz to na takie pytania człowiek który wie o co chodzi sam sobie odpowiada i podejmuje decyzje. Ale cóż, nie zawsze może być kolorowo.Pozdrowienia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.