Skocz do zawartości

na zakręcie szkubie autem:/


tafit

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w moim uniaku z gaźnikiem to taki że przy pokonywaniu ostrego zakrętu(skrzyżowanie) szkubie samochodem, nie zawsze ale ostatnio zbyt często. Auto zachowuje się jakby na ułamek sekundy reduktor nie dostarczał gazu(to moja teoria:) powodując wyżej opisane szarpnięcie. Na instalacji mam przejechane około 12 000km. Niewiem czy winą jest "zapchany" już filterek, wyeksploatowane membrany parownika czy też jakieś syfy na jego dnie spoczywające.

Jak komuś zdaje się że zna odpowiedz bądź też się domyśła rozwikłania tego problemu prosze o odpisanie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj delikatnie wzbogacić mieszankę na parowniku tak, aby miał wyższe ciśnienie gazu - membrana nie będzie wtedy tak podatna na siłę odśrodkową działającą na nią podczas zakrętu

Filterek to raczej 20 000 powinien wytrzymać, syf w parowniku - to zalezy od gazu, jak stacja gdzie tankujesz odwadnia gaz w zbiorniku swoim to żadnego syfu nie ma prawa być za bardzo. na membrany ten przebieg też nie wskazuje - jak dobrze pójdzie wytrzymają 5-10 razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co znaczy szkubie autem? To jakieś regionalne słowo?

Pisząc szkubać, miałem na myśli szkubanie kur z pierza oczywiście. Bo przecież chyba każdy wie że jak sie kury nie oszkubie to się nie pojedzie na rosołek do babci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisząc szkubać, miałem na myśli szkubanie kur z pierza oczywiście. Bo

> przecież chyba każdy wie że jak sie kury nie oszkubie to się nie

> pojedzie na rosołek do babci.

No więc jeżeli chodzi o szkubanie kur - to nie to forum. Dlatego będę na tyle szkubany i zamknę ten oszkubany z wszelkiego sensu wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.