Skocz do zawartości

problemy po wymianie filtra paliwa 1.9D


sbs

Rekomendowane odpowiedzi

berlingo 20051.9D

filtr paliwa jest w takiej jajowatej puszcze z pokrywka na oring, zamykana na wcisk i dociskana plastikowa obejma, po wymianie filtra na nowy mam duze problemy z docisnieciem tej pokrywki i jak juz jakos to docisne to po podpompowaniu wycieka tamtedy paliwo, w konsekwecji pojawiaja sie powietrze w przewodach i jest kibel,

moze znacie jakis sposob na uszczelnienie tego dziadostwa??????????

zgory dzieki za kazda podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie filtr identyczny, bardziej jakby kantowal sie oring, zastanawiam sie czy jest moze jakies narzedzie specjalistyczne do tego typu obudowy, bo w berlibgo z tym dieslem wystepuja 3 rodzaje i tamoja jest najbardziej pokopana jaka widzialem w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie filtr identyczny, bardziej jakby kantowal sie oring, zastanawiam

> sie czy jest moze jakies narzedzie specjalistyczne do tego typu

> obudowy, bo w berlibgo z tym dieslem wystepuja 3 rodzaje i

> tamoja jest najbardziej pokopana jaka widzialem w dieslu

W komplecie z filtrem powinien byc nowy oring.

Ja zawsze smarowałem go lekko ropą (żeby sie nie podwinął) i naciskając dłonią i całym swoim ciężarem wciskałem pokrywę (nie może być praktycznie żadnej szczeliny między pokrywą a obudową filtra). Jedyny problem był z zapięciem tej plastikowej obejmy, bo nigdy nie udawało zacisnąć sie jej tak daleko jak fabrycznie.

P.S. Troche tych filtrów już wymieniłem, bo pracowałem w serwisie puga ładnych parę lat wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie , oring oczywiscie nowy (tez go posmarowałem ropą) natomiast docisnięcie tego dekielka zeby nie bylo szpar graniczy z cudem hehe.gif

bo jak z jednej strony docisłem to z drugiej robiła mi sie szpara, ale w końcu w miare się udało. Faktycznie sciśnięcie tej opaski jest trudne, zrobiłem to takimi specjalnymi kleszczami i jak popaczyć na taka małą szparkę (wycięcie) w tej opasce to wygląda na to że dekielek przylega do końca. Udało się wmiare to odpowietrzyć i już silnik pracuje ok. Wceśniej nawet chek się zapalił , ale teraz już zgasł.

Natomiast nie daje mi spokoju jedna rzecz, mianowicie mimo że teraz nie ma szpary w między dekielkiem a pokrywą to jak pompowałem ta ręczna pompką to w pewnym momęcie zaczyna wyciekać ropa - czy to normalne ??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pewnym momęcie zaczyna wyciekać ropa - czy to

> normalne ??????????????

Coś masz nieteges - nie może nic wyciekać, bo będzie sie zapowietrzać. Oringu starego już nie masz? Może ten nowy jest jakis felerny i przez to kłopoty z założeniem dekielka?

Filtr oryginalny czy zamiennik?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr zamiennik, próbowałem na obu oringach ,ale na tym starym bylo jeszcze gorzej,

właśnie ten wyciek mnie najbardziej martwił , ale to pojawiało sie tylko w momęcie jak bardzo mocno napompowałem, teraz wyglade jakby juz bylo ok,

to mam pytanie bo to robiles, czy jak sie moco na pompuje to moze troche przepuścic czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to mam pytanie bo to robiles, czy jak sie moco na pompuje to moze

> troche przepuścic czy nie ??

Nigdy nie pompowałem na maxa w obawie, że uszkodze tą "gruszke" - tylko do momentu aż poczułem ze jest napompowana.

W samym filtrze nie ma ciśniena i możliwe ze jak dowaliłes na maxa to puściło - w końcu to tylko oring i plastikowa pokrywka.

Pomyj to benzynką, osusz i obserwuj. Jak bedzie sucho przez kilka dni to będzie waytogo.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dowalilem na maxa, a to uszczelnienie tez nie wydaje mi sie za specjalne, teraz od 2 dni obserwuje i jest juz sucho , wiec mysle ze juz jest ok,

dzieki za konwersacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.