Skocz do zawartości

sonda lambda


czary

Rekomendowane odpowiedzi

> witam , jak zmierzyć napięcie na sondzie lambda , i kiedy jest

> padnieta to zn co wtedy pokazuje, pozdrawiam.

Z tego co pamiętam, mogę się mylic, to napięcie powinno wynosić ponizej volta i powinno "skakać", jak jestem w błędzie niech ktos mnie poprawi.

Pozdro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzej silnik, napiecie na sondzie mierzymy między masą a tym pojedyńczym kablem z sondy (sterowanie) z lewej strony pod maską jest taka złączka.Napięcie powinno być ok.0,9V po szybkim dodaniu gazu powinno raptownie spadać. Można też wykręcic sondę zobaczyć jak wygląda jeżeli jest czarna zakopcona to może świadczyć o jej uszkodzeniu, analogicznie jak kolor nagaru w świecach zapłonowych świadczy on o poprawności spalania mieszanki paliwowej. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam , jak zmierzyć napięcie na sondzie lambda , i kiedy jest

> padnieta to zn co wtedy pokazuje, pozdrawiam.

20.GIF

Sprawdzanie sondy. Przewód pomiarowy należy podłączyć do przewodu sygnałowego sondy lambda, który posiada izolację teflonową koloru czarnego. Po uruchomieniu silnika i nagrzaniu się sondy lambda obserwujemy wskazania miernika. Poziom napięcia wskazywanego przez tester powinien zawierać się w granicach min. 0,3 V do 0,6 V lub lepiej 0,2 V do 0,8 V i powinien pulsować w tych granicach. Brak zmian napięcia oznacza: -gdy poziom napięcia wynosi ok. 0,8 V - że mieszanka jest zbyt bogata -gdy poziom napięcia wynosi ok. 0,2 V lub mniej, że mieszanka jest uboga lub sonda uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.