Skocz do zawartości

Po dłuższym postoju zimny kopci


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Od pewnego czasu zauważyłem, że auto po nocnym postoju i odpaleniu puszcza biało szarego dymka. Jest tak przez chwilkę po uruchomieniu i tego dymu jest trochę. Dym ma charakterystyczny śmierdzący zapach. Po chwili wszystko wraca do normy. Gdy auto stoi krótko i silnik ostygnie (np. 4-5 godzin) puszczanie dymu nie występuje. Na pewno nie jest to olej gdyż to nie ten kolor dymu, płyn chłodniczy też raczej nie. Olej ma normalny kolor, nie ubywa go więcej niż wcześniej, płynu też nie ubywa, nie ma śladów płynu w oleju i odwrotnie. Dodam jeszcze, że po ostrzejszej jeździe czuć smród "zgniłych jajek" z tłumika. Przebieg auta 120kkm rocznik 1990, silnik 1.5 od 40kkm na gazie, odpalany zawsze na benzynie. Czy to mogą być objawy kończącego się katalizatora? Czy to raczej coś innego?

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się katalizatora? Czy to raczej coś innego?

Wodę masz w tłumiku. Normalne na LPG. Para jest jednym z efektów spalania gazu a skrapla się właśnie w tłumiku. Wywierć w najniższym punkcie małą dziurkę, raz że się pozbędziesz dymków dwa że tłumik dłużej pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba to nie to, kiedyś tak się nie działo gdy nie miałem dziur w tłumiku. A w ostatnich dwóch miałem i teraz też mam. wink.gif Raczej to co mówisz odpada, bo ten dym jest śmierdzący a woda z tłumika chyba nie śmierdzi tak jak ten dym. Poza tym wycieka dziurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby nie to że podobno nie śmierdzi spalonym olejem to stawiałbym na

> uszczelniacze zaworowe.

To na pewno nie uszczelniacze, bo dym nie jest niebieski. no i po 120kkm chyba by jeszcze uszczelniacze nie poleciały, a przebieg jest na pewno prawdziwy, bo auto jest w rodzinie od 14 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.