Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vitam . KTO SIE ZNA NA SPALANIU GAZU. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Featured Replies

Napisano

Ostatnio zrobiłem mały remoncik silnika (głowica planowanie ,zawory,pasek, uszczelki itp. dół silnika zostawiony 1000 w plecy confused.gif) i okazało sie ze sonda lambda padnięta jest. i teraz przy silniku 1.4 spala mi z 12-13 l. gazu po mieście .I PYTANIE JEST JAK ZMNIEJSZYĆ TO SPALENIE. WYMIANA SONDY COŚ DA,?CZY REGULACJA KOMPUTERKA. INSTALCJA ELPIGAZ. NA KOMPUTERKU SILNIK Z WTRYSKIEM. 30 LITRÓW MI SPALA PRZY 230-245 km. PO MIEŚCIE. MACIE JAKIŚ POMYSŁ. POZDRAWIAM UNOMANIAKÓW boozing.gif

Napisano

> Ostatnio zrobiłem mały remoncik silnika (głowica planowanie

> ,zawory,pasek, uszczelki itp. dół silnika zostawiony 1000 w

> plecy ) i okazało sie ze sonda lambda padnięta jest. i teraz

> przy silniku 1.4 spala mi z 12-13 l. gazu po mieście .I PYTANIE

> JEST JAK ZMNIEJSZYĆ TO SPALENIE. WYMIANA SONDY COŚ DA,?CZY

> REGULACJA KOMPUTERKA. INSTALCJA ELPIGAZ. NA KOMPUTERKU SILNIK Z

> WTRYSKIEM. 30 LITRÓW MI SPALA PRZY 230-245 km. PO MIEŚCIE. MACIE

> JAKIŚ POMYSŁ. POZDRAWIAM UNOMANIAKÓW

Mój też ma niezły apetyt, ale ja mam instalke na "kranie" i lubie sobie odręcić, żeby autko lepiej śmigało biglaugh.gif

W mojej instalce w momencie przejscia na LPG lambda jest odcinana

A na jakich odcinkach jeździsz?

Weź także pod uwagę to, że zrobiło się zimniej

Napisano

> Ostatnio zrobiłem mały remoncik silnika (głowica planowanie

> ,zawory,pasek, uszczelki itp. dół silnika zostawiony 1000 w

> plecy ) i okazało sie ze sonda lambda padnięta jest. i teraz

> przy silniku 1.4 spala mi z 12-13 l. gazu po mieście .I PYTANIE

> JEST JAK ZMNIEJSZYĆ TO SPALENIE. WYMIANA SONDY COŚ DA,?CZY

> REGULACJA KOMPUTERKA. INSTALCJA ELPIGAZ. NA KOMPUTERKU SILNIK Z

> WTRYSKIEM. 30 LITRÓW MI SPALA PRZY 230-245 km. PO MIEŚCIE. MACIE

> JAKIŚ POMYSŁ. POZDRAWIAM UNOMANIAKÓW

Cześć

A jak wcześniej palił w podobnych warunkach?

Może miałeś w kompie ustawione "eko" a teraz jest normal.

Ja codzinnie 50 km (30% miasto - 70% poza miastem) vś~70 km/h w 4 osoby - 10,50 - 11,40 l/100km.

Ustawienie kompa normal.

Napisano

<i tak spala normalnie tj. 11.5-13 po miescie. W trasie wezmie 7.2-8.5!

Napisano

Mialo byc Mi bierze 11.5-13.....

Napisano

> Ostatnio zrobiłem mały remoncik silnika (głowica planowanie

> ,zawory,pasek, uszczelki itp. dół silnika zostawiony 1000 w

> plecy ) i okazało sie ze sonda lambda padnięta jest. i teraz

> przy silniku 1.4 spala mi z 12-13 l. gazu po mieście .I PYTANIE

> JEST JAK ZMNIEJSZYĆ TO SPALENIE. WYMIANA SONDY COŚ DA,?CZY

> REGULACJA KOMPUTERKA. INSTALCJA ELPIGAZ. NA KOMPUTERKU SILNIK Z

> WTRYSKIEM. 30 LITRÓW MI SPALA PRZY 230-245 km. PO MIEŚCIE. MACIE

> JAKIŚ POMYSŁ. POZDRAWIAM UNOMANIAKÓW

jezeli faktycznie sonda jest uszkodzona to niestety musisz ja wymienic bo regulacja instalki LPG ani reset kompa ( i inne cuda) nic nie pomoga - sonda to podstawa ok.gif

Napisano

> Ostatnio zrobiłem mały remoncik silnika (głowica planowanie

> ,zawory,pasek, uszczelki itp. dół silnika zostawiony 1000 w

> plecy ) i okazało sie ze sonda lambda padnięta jest. i teraz

> przy silniku 1.4 spala mi z 12-13 l. gazu po mieście .I PYTANIE

> JEST JAK ZMNIEJSZYĆ TO SPALENIE. WYMIANA SONDY COŚ DA,?CZY

> REGULACJA KOMPUTERKA. INSTALCJA ELPIGAZ. NA KOMPUTERKU SILNIK Z

> WTRYSKIEM. 30 LITRÓW MI SPALA PRZY 230-245 km. PO MIEŚCIE. MACIE

> JAKIŚ POMYSŁ. POZDRAWIAM UNOMANIAKÓW

Jeśli sonda nie działa to komputerek gazowy również nic nie reguluje. Co prawda nie znam elpigaza, ale jeśli to II generacja to prawdopodobnie attuator ustawił się w jakimś awaryjnym położeniu i instalacja pracuje Ci jak I generacja ze śrubą na przewodzie. Wymiana sondy pewnie pomoże, ale i tak trzeba by instalację wyregulować po wymianie. Jeśli jeździsz teraz "bez sondy", to awaryjnym wyjsciem byłaby regulacja instalacji na podstawie analizy spalin. Być może attuator ustawił się awaryjnie tak, że masz zbyt bogatą mieszankę i to jest powód wysokiego spalania.

Napisano

> Jeśli sonda nie działa to komputerek gazowy również nic nie reguluje. ok.gif

> Wymiana sondy pewnie pomoże, ale i tak trzeba by instalację ok.gif

> wyregulować po wymianie. Jeśli jeździsz teraz "bez sondy", to

> awaryjnym wyjsciem byłaby regulacja instalacji na podstawie

> analizy spalin.

to nic nie da - u mnie takie awaryjne wyregulowanie starczylo na 1 dzien - potem bylo tak samo no.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.