Skocz do zawartości

Płyn w chłodnicy


kruszkog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jutro mam zamiar wymienić płyn w chłodnicy i w związku z tym mam takie pytania:

1. Jaki polecacie (narazie myślę nad Dynagel)?

2. O ile więcej go może wejść przy autku na LPG?

3. Czy mogą być jakieś dodatkowe problemy z odpowietrzeniem bo reduktor z gazu jest dosyć wysoko a nie mam zamiaru go ruszać ?

Mam nadzieje, że podzielicie sie swoimi doświadczeniami. Może trzeba zwracać na coś szczególną uwagę?

Czy mogę się spodziewać przykrych niespodzianek czy raczej nie powinno być problemu.

Dodam, że chcę cały układ przepłukać wodą przez wlaniem nowego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby tak ale słyszałem, że Dynagel jest lepszy

niby w czym? przecież tu nie trzeba technologii kosmicznej smile.gif

> a nie chce na

> takich rzeczach oszczędzać i z tego co wiem to chyba Paraflu

> trzeba lać na pół z wodą ?

możesz kupić albo koncentrat (i wtedy rozcieńczać wodą), albo już gotowy rozcieńczony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna wymiana przebiegla bez niespodzianek jednak druga nie obyla sie przez wielkich bojow. Wielkich bo nie mialem pojecia co robic.

Po wymianie plynu na nowy, uklad tak mocno sie zapowietrzyl, ze standardowe procedury odpowietrzania nie dawaly skutku. Od zaprzyjaznionego mechanika dowiedzialem sie:

- w takich wypadkach nalezy ustawic autko na dluzej pochylosci tak aby chlodnica byla najwyzej z kazdego punktu obiegu plynu w silniku. Wieksze pecherze powietrza zostaja wtedy uwolnione i wszystko wraca do nowmy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem rowniez. Jesli jest wysoko, wyzej niz punkty do odpowietrzenie to jak najbardziej. Wtedy odkrecasz ten wyzszy waz (nie calkiem, tylko tak zeby zrobic maja szparke) z reduktora i czekasz az nie poleci nim plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem rowniez. Jesli jest wysoko, wyzej niz punkty do odpowietrzenie

> to jak najbardziej. Wtedy odkrecasz ten wyzszy waz (nie calkiem,

> tylko tak zeby zrobic maja szparke) z reduktora i czekasz az nie

> poleci nim plyn.

Ale autko zapalone czy zgaszone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wylaczony... przy wlaczonym pompa by ci wszystko wylala...

A wlasnie ze wlaczonym - pompa musi pchac plyn. Jesli jest bobel powietrzny w ten sposob go wypuscisz-wypchniesz. Dopiero w momencie pojawienia sie cieczy szybko zakrecasz miejsca odpowietrzania. Silnik na jalowych obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam.

Da sie takie cos samemu wymienic? Jest to gdzies w smietniku? Bo czytam i widze ze troche problemow jest z odpowietrzaniem itp. Chyba lepiej u mechanika.. ciekawe ile takie cos trwa i ile za to skasuje....

Co ile plyn w chlodnicy powinno sie calkowicie spuszczac, plukac i wlewac noweczke??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.