Skocz do zawartości

Frontera c20ne - przeboje, prosba o pomoc


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kupilem frotke, ale najlepsze rzeczy zaczely wychodzic dopiero w domu. A więc tak. Po kolei:

-na gazie nie pali wogóle gdy jest zimny. Pomaga polanie parownika gorącą wodą - sytuacja awaryjna.

-pompka paliwa zatarła się w drodze do domu - wymieniona, filtr też, zalany jakiś specyfik do czyszczenia wtrysków

-po złożeniu wszystkiego silnik odpala, ale nie wchodzi na obroty jak trzeba, na jałowym spadają poniżej 1000 i wachlują, nie ma mowy o płynnym wkręceniu się np pod 5000 obr/min, czkanie itp.

-reset kompa przez zdjęcie klemy

-poprawa, silnik chodzi jak zegareczek, pali z benzyny, po delikatnym rozgrzaniu chodzi na gazie, wszystko ładnie jak w poprzedniej astrze zlosnik.gif

-jedziemy na gazie, po chwili mrugnie check, brak jakiejkolwiek reakcji silnika na tą kontrolkę

-przerzucam na benzynę i powracają problemy z obrotami, niemocą, ogólnie kiszka

-odczyt błędów:

31 Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)

39 Sonda lambda - zbyt wysokie napięcie regulacji

-kasowanie, pozostaje w pamięci tylko błąd:

31 Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)

ale silnik śmiga jak należy, aż do kolejnego zapalenia się checka.

Teraz tak, nie mogę namacać gdzie ta sonda siedzi i czy wogóle siedzi w tym wydechu, wydaje mi się, że problem występuje tylko na gazie, w sensie na gazie ta kontrolka się zapala. Gaz I gen z emulatorem chyba wszystkiego co może być w tym silniku stage e. Może coś ten emulator śle głupoty do ecu podczas jazdy na gazie i wszystko się pierniczy? A ja szukam dziury w oplu, kiedy winny jest jakiś diwajs od gazowników?

I o co tu kurna chodzi? 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.