Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy i wstrząsy.


maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest problem od pewnego czasu, mianowicie kiedy wchodzę w zakręt w lewo zaczyna coś trzeć, zgrzytać. Odgłos dochodzi z prawego koła i jest on podobny do takiego jak by opona tarła o budę, tyle że to nie to. Wszystko sprawdziłem nic nigdzie nie ociera. Im szybciej wchodzi się w zakręt tym głośniej słychać i towarzyszy temu lekka wibracja. Jedno chyba co zostało to łożysko w zwrotnicy i przegub. Ktoś może coś poradzić doradzić?

Jeszcze takie pytanko małe jak zdjąć przegub z półosi, dokładnie jak wyciągnąć tą zawleczkę, może ktoś ma na to jakiś patent bo mi za pierony nie chce wyjść. Za wszelkie wskazówki i porady z góry dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jest problem od pewnego czasu, mianowicie kiedy wchodzę w

> zakręt w lewo zaczyna coś trzeć, zgrzytać. Odgłos dochodzi z

> prawego koła i jest on podobny do takiego jak by opona tarła o

> budę, tyle że to nie to. Wszystko sprawdziłem nic nigdzie nie

> ociera. Im szybciej wchodzi się w zakręt tym głośniej słychać i

> towarzyszy temu lekka wibracja. Jedno chyba co zostało to

> łożysko w zwrotnicy i przegub. Ktoś może coś poradzić doradzić?

> Jeszcze takie pytanko małe jak zdjąć przegub z półosi, dokładnie jak

> wyciągnąć tą zawleczkę, może ktoś ma na to jakiś patent bo mi za

> pierony nie chce wyjść. Za wszelkie wskazówki i porady z góry

> dzięki

zawleczki nie wyciagasz. Musisz ja rozszerzyc i wyciagnac polos, ja sie z tym meczylem w 2 osoby przez 15min ale sie udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odgrzeje kotleta bo walczę i nic nie wskórałem. Na początku myślałem że te dziwaczne odgłosy (szuranie tarcie) dochodzą z koła, łożysko wymienione przegub też i co? i nic dalej to samo. Dzisiaj zauważyłem że jak jadę i dam na luz to tego szurania nie ma o co chodzi? screwy.gif Czy to coś od skrzyni może być? dodam że niedawno wymieniałem półoś prawa ale wydaje mi się ze wszytko ok poskładałem. Macie jakieś pomysły? czemu na luzie tego nie słychać.

I jeszcze jedno pytanie czy półoś prawa po wsadzenie powinna się jakoś zablokować w skrzyni? bo u mnie tak jak by się trzyma na tej gumie (osłonie). A wydaje mi się że jak ją zmieniałem to jakoś się tam blokowała ale może się mylę. skrzynia sportasiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.