Skocz do zawartości

Pytanie do właściciel głownie Civa


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy zacnego posuwacza z roczników 96-2000 z racji że w waszych autkach jast taki sam termostat jaki i wskaźnik na desce i czujnik temperatury mam pytanie :

Mój pacjęt CRV chyba ma dolegliwości związane z termostatem mianowicie w trybie letnim wskazówka stoi w połowie skali wskaznika , gdy teraz nastały mrozy zaczynam uzywać nagrzewnicy to wskazówka lata sobie raczej w dolnych przedziałach skali tj. przeważnie do 1/4 skali. Czy może pamiętanie jak u was zachowuje się wskazówka temperatury na desce w zaleznosci od otwarcia nagrzewnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Wiosna lato jesień zima pod połową skali wskazówka się trzyma

> Żadnych ruchów wskazówki związanych z włączeniem nagrzewnicy nie

> zanotowałem.

> Pozdrawiam

Dzieki utwierdza mnie to w przekonaniu że jednak termostat powiedizał pa-pa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki utwierdza mnie to w przekonaniu że jednak termostat powiedizał

> pa-pa .

I w odroznieniu od innych samochodow, Honda zaprojektowala termostat porzadnie - jak sie zepsuje to zostaje otwarty = nie masz ryzyka przegrzania i zatarcia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I w odroznieniu od innych samochodow, Honda zaprojektowala termostat

> porzadnie - jak sie zepsuje to zostaje otwarty = nie masz ryzyka

> przegrzania i zatarcia silnika.

a widzisz kolejny punkt potwierdzający moje przypuszczeniea .

jeżeli jest walnięty to ma pełen obieg , czyli po odpaleniu przetacza czały płyn w ukladzie (jest też tak że po odpaleniu chłodnica się po paru minutach pracy na jałowym ciepła) , jak otworze nagrzewnicę to mam dodatkową mozna poiwiedziec chłodnice i silnik nie jest juz wstanie tego przyzwoicie nagrzać a raczej utrzymać w stałej temperaturze.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.