Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Florydzialski

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Florydzialski odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    144 kWh akumulator. Trochę więcej niż w Kia.
  2. BMW właśnie oficjalnie zaprezentowało w pełni elektrycznego BMW iX5. • Cena bazowa: 81 250 USD • Zasięg EPA: 435 mil (ok. 700 km) • Akumulatory: 144 kWh • Maksymalna prędkość ładowania: 460 kW (!!!!) • 0–60 mph: 4,4 s • Ładowanie 10–80% w 22 minuty • Moc: 570 KM • Architektura 800 V • Masa własna: 6 228 funtów (ok. 2825 kg) • Dwukierunkowe ładowanie • Vehicle-to-Load (V2L) • Vehicle-to-Home (V2H) • Kompatybilny z Vehicle-to-Grid (V2G) • Zdolność holowania do 6000 funtów (2722 kg) • Adaptacyjne zawieszenie • Opcjonalne skręcanie tylnych kół • Asystent kierowcy SAE Level 2 • Motorway Assistant • Jazda bez użycia rąk na autostradzie (od wjazdu do zjazdu) • City Assistant • Wspomagana jazda w mieście od adresu do adresu • Panoramiczny wyświetlacz Vision na dole przedniej szyby • 17,9-calowy ekran centralny • Opcjonalny 14,6-calowy ekran dla pasażera • Wyświetlacz head-up zintegrowany z Panoramic Vision • Fotele ogrzewane, wentylowane i z masażem • Cylindryczne ogniwa akumulatorów szóstej generacji • O 20% wyższa gęstość energii niż w poprzednich akumulatorach BMW • Lepsza efektywność ładowania • Ulepszone zarządzanie temperaturą • Niższe straty podczas ładowania • Długość: 196,6 cala (ok. 499 cm) • Współczynnik oporu powietrza: 0,28 Cd Dostawy ruszają na początku 2027 roku. Za kilka lat pewnie zmienię IX na IX5
  3. Może kupiłeś nie działający?
  4. Podoba mi się. Elektryczny M3. Na razie nie ma wiele detali ale podobno 100 kWh akumulatory, cztery silniki, odpowiednia ilość mocy (ponad 1000 KM) by zawstydzić konkurencję i wersje z silnikiem spalinowym no i zawieszenie godne nazwy.
  5. Nie pamiętam dokładnie MSRP ale gdzieś koło $120K wyszło. Oczywiście potem były negocjacje, zniżki itp. więc realnie było trochę taniej.
  6. Przerażająca.
  7. Mam nadzieję że nigdy :)
  8. 2000 mil - zero problemów.
  9. U córki była inwazja. Kupiliśmy takie: https://a.co/d/0bIcv8V6 Ich trawnik jest jedynym na którym nie ma kretów więc chyba to działa...
  10. Jest tak - postanowiłem zmienić ładowarkę do samochodu - zamiast takiej na 40A założyłem mocniejszą, na 48A. Jednak trochę się bałem że może czegoś wystarczająco dobrze nie dokręciłem + jak się wszystko będzie zachowywało w sensie termicznym. Stać tam przez pół nocy i sprawdzać czy się coś nie przegrzewa mi się jednak nie chciało. Rozwiązanie: SONOFFSONOFF SNZB-02LD IP65 Zigbee LCD Smart Thermometer (Probe...Accurately track temperatures in liquids or enclosed spaces using a waterproof probe and LCD screen. With Zigbee 3.0 support, perfect for tanks, pipes, refrigerators, and more. Zainstalowałem takowe a ich czujniki przykleiłem w newralgicznych miejscach gdzie się może grzać, podpiąłem pod HomeAssistant i teraz mogę spać spokojnie. Tak, temperatura się podnosi w czasie ładowania, ale w rozsądnych granicach: Mam w planach pozakładać więcej tych czujników - na wszelkie urządzenia elektryczne dużej mocy typu pompy itp. żeby wiedzieć jaki jest normalny zakres temperatur w których działają i umieć wykryć jak coś się zaczyna przegrzewać.
  11. Pierwsze 1000 mil - jak na razie zero problemów, wszystko działa, aktualizacja oprogramowania zainstalowała się bez problemów.
  12. Florydzialski odpowiedział koNik na temat - Motokącik
    Dawali bardzo dobry, ośmiobiegowy automat. Trudno mi powiedzieć, nigdy wersją z automatem nie jeździłem.
  13. Florydzialski odpowiedział koNik na temat - Motokącik
    Miałem w manualu i pomimo wszelkich systemów itp. potrafiła nieoczekiwanie zrobić bąka. To samochód z wielkimi ciężkim silnikiem z przodu i wielkimi kołami z tyłu. Jak tył straci przyczepność na zakręcie (co jest banalne) to wszystko dzieje się tak szybko że żadne systemy nie dają rady tego zatrzymać. I moment później jedziesz tyłem. Albo bokiem. Albo w zupełnie innym kierunku niż planowałeś. Wystarczy trochę piasku na ziemi. Albo jakiś rozlany olej. Albo trochę więcej wody. We wszystkich innych samochodach jakie miałem znałem dokładnie granice i wiedziałem ile mogę żeby np polecieć trochę bokiem. W Corvette się do końca bałem pomimo że 6 lat nią jeździłem. Tak, zwykle mi się udawało ale od czasu do czasu uznawała że musi mi przypomnieć o pokorze i robiła to niezwykle skutecznie.
  14. Nowy samochod oczywiscie.
  15. Nie wiem jak w PL ale w USA żaden niezależny mechanik nie chciał się dotknąć nowszych Porsche - mówili że te nowsze mają komputer do którego tylko dealer może się dostać i bez dostępu nie da się nawet oleju zmienić. Starsze Porsche bez problemu.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.