Skocz do zawartości

ALARM vs WŁĄCZNIK W KLAPIE


paulosuc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o podpowiedź, chcę podpiąć pod alarm włącznik z tylnej klapy. W którym miejscu wpiąć się najlepiej, żeby nie ciągnąć przewodu przez całe auto. Z wyłącznika wychodzi przewód brązowo-biały, pod listwą progową idą dwie wiązki kabli w niestety w obu wystepują przewody o tej samej barwie, (tj.brązowo-biały). w jednej wiązce idą dwa przewody a w drugiej jeden.

Podpinał się już ktoś pod to??

Astra 1,4 '92 HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz plastikowe progi od strony środka 5 min roboty i przeciągniesz sobie kabelek do czujnika otwarcia klapy . a jak ci sie nie chce bo masz wersje HB to kup se czujnik ultradzwiekowy i nie trzeba wtedy podpinać sie pod drzwi i klape z tyłu tylko trzeba to ustrojstwo ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ultradzwiękowy mam, chodzi mi raczej o to aby po wyłączeniu alarmu z pilota i podniesieniu klapy do góry, w alarmie wyłączona została funkcja ponownego uzbrojenia. W ostateczności przepchne przewód przez próg, potem do góry pod sufit, troszke pobawie się zeby przełożyć przez "gumkę" idącą do klapy a następnie przez brzeg klapy do włącznika, choć wydaje mi się, że łatwiej byłoby sie poprostu wpiąc w ten przewód wewnątrz auta o ile będzie wiadomo który to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik ultradzwiękowy mam, chodzi mi raczej o to aby po wyłączeniu

> alarmu z pilota i podniesieniu klapy do góry, w alarmie

> wyłączona została funkcja ponownego uzbrojenia. W ostateczności

> przepchne przewód przez próg, potem do góry pod sufit, troszke

> pobawie się zeby przełożyć przez "gumkę" idącą do klapy a

> następnie przez brzeg klapy do włącznika, choć wydaje mi się, że

> łatwiej byłoby sie poprostu wpiąc w ten przewód wewnątrz auta o

> ile będzie wiadomo który to. Pozdrawiam

no jak... biglaugh.gif

Nie we wszystkich kombiakach lapka tylna jest na tym samym przewodzie co oświetlenie wew. kabiny. Nie wiem czemu niewiem.gifzakrecony.gif

Wracając do tematu, to normalnie wykręć sobie włącznik w klapie i wybadaj kolor przewodu, po czym teoretycznie powinieneś znaleźć go pod osłoną progu od strony kierowcy. Dla 100% pewności sprawdź jeszcze miernikiem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ja otwieram tylna klape to mi sie zapalaja lampki oswietlenia kabiny zarowno z przodu jak i z tylu - moze po prostu pod lampke niewiem.gif

dodam, ze jak ja wyciagne wlacznik od swiatel tak, ze zapali sie lampka w kabinie (ta z przodu), wyjde z auta i zamkne auto pilotem+wlacze alarm to po chwili wyje syrena bo mysli, ze sie drzwi otworzyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przewodu od wyłacznika w tylnej klapie nie znajdziesz z przodu. Nie jest tam podciągnięty. Trzeba przeciągnąć przewód z przodu do tyłu auta. Nie trzeba go ciągnąć aż do tylnej klapy - wepnij się przy lampce oświetlenia bagażnika. Żeby nie świeciła sie lampka wnętrza przy otwartym bagażniku trzeba w przewód wlutować diodę prostowniczą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.