Skocz do zawartości

DZIWNE ZJAWISKO


CHRIS100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów! Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem. Po odpaleniu auta i przejechaniu kilku kilometrów auto nie reaguje na pedał przyspieszenia, tzn wyczuwalny jest brak mocy, silnik sie dławi, przy wciśnięciu pedała, ale przy delikatnym naciskaniu idzie normalnie. I tu zagadka, przynajmniej dla mnie. Zatrzymuje autko, odkręcam korek wlewu paliwa, wypuszczam nagromadzone opary i auto idzie jak strzała. nadmienię ,że nie jest to regulanie, po tankowaniu, tylko sporadycznie i nie za często. kontrolki wszystkie bez zarzutu, paliwo sprawdzone, filtr nowy itp. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma otpowietrzenia ziornika paliwa na 90% mysisz np w korku

> wywiercic dziurkę ok 1mm

No tak, ale ja mam korek oryginalny na kłuczyk. sugerujesz ze mam kupić zwykły uniwersalnyczy ten rozwiercać. Poza tym kiedyś tego nie było, czy w korku jest jakiś układ odpowietrzający, może jest zapchany. Tak czy inaczej dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy w korku jest jakiś układ odpowietrzający

W korku raczej nie. Jest cały układ zaworków z wężykami, pochłaniaczem par i elektrozaworem. Może to nawaliło?

A dziurki nie wierć, bo bedzie Ci śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W korku raczej nie. Jest cały układ zaworków z wężykami,

> pochłaniaczem par i elektrozaworem. Może to nawaliło?

> A dziurki nie wierć, bo bedzie Ci śmierdziało.

Tę mi się tak wydaje i nie ma co poprawiać fabryki. zajrzę do Zembrowicza i obadam. Wyczytałem kiedyś że trzeba w ramach przeglądów okresowych odpowietrzyć układ zasilania paliwem. dziękuję za sugestie i Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyć układ zasilania paliwem..?

> Tę mi się tak wydaje i nie ma co poprawiać fabryki. zajrzę do

> Zembrowicza i obadam. Wyczytałem kiedyś że trzeba w ramach

> przeglądów okresowych odpowietrzyć układ zasilania paliwem.

> dziękuję za sugestie i Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.