Zawartość dodana przez Tomasso
-
Podnośnik Parkingowy
Nieee, no skąd...
-
Seat Leon - co to za element pod fotelem?
-
Środek do mycia szyb kabiny prysznicowej
Taktyczny Janek do obserwowania postu A tak serio, to kupiliśmy rok temu kabinę super duper drogą z powłoką "nano-diamentową" antywapienną. Wytrzymała miesiąc, po miesiącu pokryła się śladami kropelek. Myję raz na tydzień psikaczami do kabin, takimi do 20 złotych, z rossmana, z lidla, od ludwika, żaden jeszcze nie powalił na kolana. Spróbuję kupić taki za 50, też z jakimś nano czymś, z czystej ciekawości, czy będzie różnica.
-
Ma ktoś jeszcze BBM ?
Białe kruki! Bravy już się właściwie nie pokazują, sporadycznie jakaś marea sedan, albo zgnite bravo.
-
Pytanie do posiadaczy szmacianego dachu FALTDACH
No i bardzo dziękuję za odpowiedzi! Chciałem sobie zrobić prawie campera, wymyślę coś innego.
-
Pytanie do posiadaczy szmacianego dachu FALTDACH
Zajawiłem się na dach zwijany, widzę, że możliwości jest parę, można przeszczepiać z CC, Twingo, jakiegoś lupo zdaje się też. Jak to się sprawdza w praktyce? Czy jest o wiele głośniej? Czy przecieka podczas jazdy w deszczu? Jak znosi śnieg leżący na dachu? Chętnie poznam wszelkie za i przeciw, z góry dziękuję!
-
Płyn DOT4 z dodatkami uszczelniającymi?
Nawet widziałem takie rozwiązanie u człowieka z forum reno - pokazywał jak poprzedni właściciel zamontował na objemce zbiorniczek z motocykla.
-
Płyn DOT4 z dodatkami uszczelniającymi?
Dokładnie o to chodzi, jak się już zrzuca skrzynię, to przy okazji warto by wymienić łożysko, dwumas, uszczelniacz na wale. I z popierdółki robi się inwestycja na grube tysiące. Amerykanie nie bez powodu stosują rozwiązania toporne, mniej komfortowe, za to trwalsze, czyli zewnętrzny siłownik na łapie, tradycyjna dźwignia, nie to co europejskie miękiszony. Już wiem, że i tak nie mogę zastosować tego płynu, bo mam wspólny zbiorniczek z układem hamulcowym, a spuchnięte uszczelki w zaciskach to ☠️ Pozostaje założyć fundusz remontowy, a tymczasem dolewać
-
Płyn DOT4 z dodatkami uszczelniającymi?
Jest na rynku 1 (słownie: jeden) płyn DOT 4 z dodatkami uszczelniającymi: Bar's Leak Clutch Fluid with Leak Stop Na amazonie przeważają opinie pozytywne, że po zalaniu uszczelniło wycieki z wysprzęglika. Widział to ktoś w sklepie w obszarze UE? A może istnieje podobny produkt, ale nie znalazłem?
-
lista "francowatych"
Dzień dobry kolegom z kącika. Kolejny Francuz, ale pierwszy autobus w życiu. Miejmy nadzieję, że negatywne opinie na jego temat są przesadzone.
-
Historia z ASO Renault
W serwisie Moje Renault jest zakładka "Hisporia pojazdu" powinna być historia serwisowa. Ba, są tacy, którzy twierdzili, że im się wyświetlała. Teraz widać tam np. kompletację wg numeru VIN, co jest miłe, bo widać, co się ma w pakiecie, ale niewystarczające. Infolinia Renault twierdzi, że nie ma możliwości, żeby udzielić informacji o naprawach dokonywanych przez poprzedniego właściciela "bo RODO". Pani nie umiała mi wyjaśnić, jakie bardziej poufne informacje o poprzednim właścicielu mi ujawnią, skoro mam z nim umowę, a na niej jego adres, PESEL, wszystkie dane zamieszkania itd. Z kolei serwis, o którym wiem, że serwisował samochód, nie chce udzielić informacji, bo "nie wszystko mamy w systemie", jak rozumiem, bo niektóre naprawy były robione np. w ramach gwarancji po innych. Ale to tylko moje przypuszczenie. @SebeKK, co możesz zdobyć?
- Instalacje w mieszkaniu - jak się za to zabrać?
- Instalacje w mieszkaniu - jak się za to zabrać?
- Instalacje w mieszkaniu - jak się za to zabrać?
-
Instalacje w mieszkaniu - jak się za to zabrać?
Myślę o remoncie - w bloku z lat 60. jest instalacja dwużyłowa na aluminium i licznik gazowy w mieszkaniu. Żadna z tych rzeczy mi nie odpowiada, chciałbym: 1. wyprowadzić licznik gazowy na klatkę 2. wymienić instalację elektryczną na taką kanoniczną, trzy miedziane przewody, mokre pomieszczenia osobno, zabezpieczenie różnicowoprądowe, oświetlenie osobno itd. Jeśli chodzi o 1, to wiem, że projekt i wykonanie muszę zlecić i tego nie przeskoczę. Do kogo się zwrócić? Administracja budynku? Gazownia? Pytanie pomocnicze: czy przy okazji przenoszenia licznika wymienić instalację gazową na spawaną (jest sens?). Obecna jest skręcana, uszczelniana "polimerami". Jeśli chodzi o 2, to dla ograniczenia kosztów chciałbym to zrobić sam, ew. zlecając przegląd i odbiór instalacji fachowcowi. Co muszę wiedzieć o instalacji w budynku, uziomach itp, ew. na czym się oprzeć dobierając elementy składowe instalacji? Istnieją jakieś gotowe schematy, które można modyfikować?
-
Malowanie ramy rowerowej?
Młodego rower wyszlifowałem papierem, powiesiłem pod sufitem, pomalowałem minią dwa razy, żeby schowały się zadziory i ew. przestała chrupać ruda. Potem kilka wieczorów z rzędu czarnym lakierem, na to naklejki z allegro i odręczny napis pisakiem z farbą. Na to spraj bezbarwny i folia w miejscach narażonych na obicie. Wymieniłem osprzęt na sprawny, siodełko i gripy na nowe, założyłem nowe błotniki i gra gitarra.
-
Polskie łączniki stabilizatora ramech JGR - opinie
W Marei się nie sprawdziły - błyskawicznie wymieniłem na takie z plastikowymi miseczkami.
-
Czym obkleic?
W auchanie albo innym liroju są zestawy samoprzylepne z filcu - kółka, kwadraty itp. Są też całe większe kawałki, powiedzmy 10x10 cm. Możnaby wyciąć z tego paski o szerokości 2 cm i przykleić na całej długości stykającej się z podłogą.
-
Giełda Opla Czerwiec-Lipiec-Sierpień 2015
Merivę do 9000 zł kupię, benzynową, najchętniej nowszą niż 2004, najchętniej z klimą, najchętniej niezajeżdżoną. Gdybyście mieli/słyszeli/widzieli, polecam się pamięci.
-
Hyundai Matrix / Daewoo Tacuma (Rezzo)?
Poczytałem sobie o merivie, porównałem wymiery i faktycznie, chociaż jest nieco niższa i ciut węższa, to mogłby się nadać. Na placu boju jest też fusion, ten jest jednak całkiem niziutki. Problemem jest cena - nie ma zbyt dużego wyboru maks 10-letnich minivanów w cenie do 9K
-
Hyundai Matrix / Daewoo Tacuma (Rezzo)?
> powyżej 130 nie da się rozmawiać normalnie Postarzałem się, 130na autobanie to dla mnie maks., zwłaszcza załadowanym
-
Hyundai Matrix / Daewoo Tacuma (Rezzo)?
Chciałem wywołać dyskusję i trochę się udało. > Bagażnik za to mocno średni - niewielki i nieustawny (pionowy). Można powiększyć, bo tylna kanapa > jest przesuwana Ten argument mnie przekonuje... Czy po złożeniu 1/3 kanapy wejdzie rower w pionie? > Mechanicznie auto jest dosyć proste (z tyłu wielowahacz - jak się zacznie sypać, to jest źle) Miałem w Accencie, da się żyć, są już w sprzedaży. > Kluczowy jest wybór silnika - trzycylindrowy diesel to wyjątkowo nieudana kontrukcja Celuję w 1.6 benzynowego + gaz > Co tam jeszcze - w ogóle nie rdzewieje. > Na autostradę się nie nadaje z uwagi na kształt nadwozia To akurat słabe jest... ale z kolei czytałem, że z miniwanów ma największy rozstaw osi, więc się dobrze prowadzi.
-
Hyundai Matrix / Daewoo Tacuma (Rezzo)?
> Jeden egzotyk lepszy od drugiego. Matrxia bym odpuscil ze wzgledu wlasnie na popularnosc. Ale że mało czy że dużo tego na szrotach? Patrzyłem na moto.allegro i sporo części jest, materiały eksploatacyjne też są dostępne. > mozna rozwazyc silniki z czasow lanosa i nubiry, czesci powinny byc. Ale juz szyciej szukalym > kily Carens. Czemu właśnie Kiła?
-
Fiat AEgea
> Jak zwykle nie będzie i kombi i mocne Hatchback jest dla tej platformy gotowy: Teraz pora na resztę Wersja Cross ma już taki grill jak Aegea: Natomiast mefisto powala!
-
Hyundai Matrix / Daewoo Tacuma (Rezzo)?
Który lepszy? Matriksów jest parę, do Hyundaia się przekonałem, mój Accent to było bezawaryjne bydlę. O Tacumie/Rezzo nie wiem nic, trudno znaleźć jakieś porównania A zatem - który lepszy? Podstawa - ma się nie psuć i jeździć. Współczynnik lansu ma dla mnie znaczenie zerowe.