Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

wald0

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. wald0 odpowiedział spad na temat - Motokącik
    Całe życie jeździłem benzyna + LPG kolejnymi autami a dizlem się brzydziłem Ale że chciałem kolejnego hydropneumatyka a C5 X7 po lifcie nie miał normalnych silników benzynowych, to - chcąc nie chcąc - mam już od wielu lat C5 z 2.0 HDI (163KM - ostatni wypust jeszcze przed blueHDI) I powiem tak - nie żałuję - nadal nie lubiąc diesli, z tym da się żyć Ten silnik nie dość, że pancerny, totalnie bezproblemowy, to bardzo kulturalny, w miarę cichy, elastyczny i oszczędny, po przesiadce z benzyn rzędowych i V6 nie doznałem tu żadnego szoku Ma teraz 12 lat i 278.000km tłuczony głównie po Warszawie i okolicach, rzadziej w trasach, ostanie lata wokół komina, nadal chodzi jak złoto, dwa razy zmieniany pasek rozrządu (z pompą) i kilka miesięcy temu dopiero fabryczny dwumas Raz był czyszczony FAP (z 6 lat temu) i ze 2 razy dolewany eloys i raz naprawiany alternator ( nie licząc eksploatacji filtry olej czy pasek osprzętu) - więcej się z tym nic nie działo Zamierzam zmienić na 5008 HDI - ale odkładam i odkładam - nie mam bodźca bo ten jeździ i nie chce się popsuć edit - trasy po 1200 km na jednym zbiorniku to jednak duża zaleta w stosunku do LPG
  2. Na dzisiaj tylko napiszę, że gdyby mi ktoś opowiedział to, co ja wam tu opowiem jak sprawa się skończy (a jeszcze niestety się nie skończyła) to w życiu bym nie uwierzył
  3. Nie wiem co tam jest podgrzewane ale tutaj ewidentnie jest awaria alternatora/ładowania a napięcie podczas pracy (na obrotach od jałowych do około 2200) jest poniżej 12.5 V Btw fachman guzdrała jeszcze nie naprawił
  4. Tak, wiem ładowaniem steruje kąkuter i jak źle steruje to i sprawny alternator nie ładuje No więc po to jest auto oddane do elektryka samochodowego, żeby to ogarnął całościowo Natomiast nie zaszkodzi przy okazji popytać i podumać Co do akumulatora, to jest w bdb stanie
  5. UPDATE Jak się okazuje (nie wiem czemu nie sprawdziłem tego wcześniej) na wyższych obrotach (nieco powyżej 2000rpm) ładuje Tzn napięcie skacze nagle z ~12 na >14V Ponieważ to diesel, to jazdą wokół komina rzadko kiedy przekracza się ten próg i w końcu nastąpiło rozładowanie akumulatora W środku tygodnia auto robiło solidną trasę autostradową i już wówczas mogła być ta niesprawność, ale na trasie było >2000 rpm więc ładował Żeby nie było, tuż po tej pierwotnej naprawie, sprawdzałem dwukrotnie i na wolnych obrotach ładował (>14V na klemach) Najgorsze jest to, że kontrolka ładowania nie informuje o awarii (w każdym razie nie od razu / nie zawsze? prawdopodobnie dopiero jak akumulator jest mocno rozładowany) To podobny mój wielki zarzut do Citroena do faktu, że w ogóle nie sygalizował ubytku LDS w układzie, aż auto siadło kompletnie na glebę. Od teraz będę jeździł z voltomierzem w gniazdku zapalniczki Co tam się dzieje konkretnie to nie wiem Spec powiedział, że weźmie go na stół i będzie sprawdzał na przyrządach
  6. 260.000 przebiegu ( i to niekoniecznie po trasach) alternator (nie tylko we Fiacie) może się zużyć po prostu mechanicznie więc dotąd luz. Ale nawrót tej samej awarii (brak ładowania) tydzień po regeneracji alternatora, to trochę dziwna sprawa
  7. Od początku do końca robił elektryk samochodowy
  8. Cześć. W 10 letnim Citroenie 2.0 hdi przy przebiegu 260kkm padł alternator Po prostu nagle nie ładował (co ciekawe kontrolka nie zapala się od razu, tylko jak już siądzie napięcie, a alternator sterowany jest jedną żyłą i 'sygnałem' a nie jak dawniej 2 żyły: wzbudzenie powrót kontrolka) Poszedł do elektryka, który stwierdził że przy tym przebiegu to normalne i wymienił te mechaniczne pierścienie + ślizgi/szczotki i łożysko Ładowanie wróciło (co też sprawdzałem przez dwa dni po naprawie woltomierzem i było 14V) Auto przejeździło okragly tydzień, codziennie co najmniej 3 jazdy Raz trasa 700 km a tak to po mieście. Równo po tygodniu znowu nie ma ładowania Pytanie co byście obstawiali? Dla mnie sytuacja jest mega niepokojąca Auto idzie w poniedziałek na a reklamację, ale jestem pełen obaw czy to nie jakieś niewykrywalne g... się dzieje poza alternatorem
  9. Fakt. Za to jest ciasne w środku
  10. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/citroen-c5-ID6FDOcZ.html
  11. A zatem pora zaopatrzyć się w wiertło/wiertła choinkowe Dziękuję pięknie za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście
  12. Ok, czyli tego typu otwornica będzie lepsza od zwykłego Jedyne co, to że trzeba się odpowiednio zagłębić gdzie czasem może nie być na to miejsca
  13. Cześć Jest potrzeba wywiercenia otworu (pod antenę) o średnicy 10mm w dachu lub błotniku samochodu Jeżeli macie jakieś rady / doświadczenie to będę wdzięczny Głównie chodzi mi o to, że czasami wiercąc większe średnice w cienkim metalu, wiertło potrafi zrobić zadziory i potencjalnie pogiąć blachę Zatem jakie narzędzie, jakie obroty, od razu 10mm czy najpierw mniejsze fi itp itd za wszelkie porady z góry dzięki I proszę się nie śmiać, że pytam o tak banalną rzecz jak wywiercenie otworu, bo wiercenie będzie w aucie które ma pojeździć, a nie w starym nocniku, więc wolę dmuchać na zimne 😉
  14. U siebie (białe ściany) malowałem przeważnie magnatem, a część beckersem i bondex Po 2 latach z czystym sumieniem mogę polecić Magnat Ceramic, w porównaniu do tych 2 pozostałych to nokaut

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.