Skocz do zawartości

[F] demontaż tylniej półki sedan


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

sama półka mocowana jest na kołki wciskowe - widać je od strony bagażnika . Wcześniej trzeba zdemontować boczki wokół małych szyb (torx+metalowe zatrzaski) . Samą półkę wyciąga się pociągając ją do siebie dość energicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sama półka mocowana jest na kołki wciskowe - widać je od strony

> bagażnika . Wcześniej trzeba zdemontować boczki wokół małych

> szyb (torx+metalowe zatrzaski) . Samą półkę wyciąga się

> pociągając ją do siebie dość energicznie .

Torx 10 wystarczy? Tylko taki posiadam. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna półka i głośniki to kiepski pomysł. Chyba, że teściową wozisz z tyłu i jej nie lubisz! Lepiej zainwestują w przód i za siedzenie kierowcy jakaś mała "tubka" i będziesz drive.gif zadowolony. A co? Jak? Gdzie? i kiedy? to w kąciku AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bagażnika . Wcześniej trzeba zdemontować boczki wokół małych

Wystarczy zdemontować boczek z jednej strony wczesniej orkręcając mocowanie pasa - najlepiej mieć duży nasadowy klucz lub przedłużke, pozniej da sie półke wyciągnąć bez odkręcania drugiego boczku.

W orginale tylne głosniki są mocowane od spodu od stony bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak zdemontować tylnia półkę w F’ce sedan? Chce tam

> włożyć głośniki i nie wiem jak się ja wyjmuje. Przykrecana jest

> jakoś?

Od strony bagażnika fabryczne otwory pod głośniki są "zasłonięte" takimi okrągłymi blaszkami które trzymają się w trzech miejscach wąziutkim paseczkiem blachy do powierzchni tylnej półki. Ja je podwadziłem śrubokrętem i tak nim wierciłem aż te okrągłe "zasłonki" zerwałem. Następnie jakimś nożykiem czy ostrzem scyzoryka wyciąłem otwory w tym filcu który stanowi wyściółkę tylnej półki. Otwory wyciąłem po obrysie okrągłych otworów montażowych. I to wszystko. Pozostaje tylko montaż głośników. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od strony bagażnika fabryczne otwory pod głośniki są "zasłonięte"

> takimi okrągłymi blaszkami które trzymają się w trzech miejscach

> wąziutkim paseczkiem blachy do powierzchni tylnej półki. Ja je

> podwadziłem śrubokrętem i tak nim wierciłem aż te okrągłe

> "zasłonki" zerwałem. Następnie jakimś nożykiem czy ostrzem

> scyzoryka wyciąłem otwory w tym filcu który stanowi wyściółkę

> tylnej półki. Otwory wyciąłem po obrysie okrągłych otworów

> montażowych. I to wszystko. Pozostaje tylko montaż głośników.

> Powodzenia

Głośniki warto zamontować po zdjęciu półki w fabrycznych otworach od góry. Po zamontowaniu głośników warto również przkleić na odsłoniętą blachę pod półką kilka mat bitumicznych co znacząco poprawi doznania dźwiękowe. Bez mat jest kicha, bo ta blacha jest cienka i głośniki przestają prawidłowo pracować. Ważne aby nie zakleić wszystkich otworów w tej blasze bo służą one do prawidłowej wentylacji nadwozia! Poprzedni własciciel zamontował w mojej Astrze głośniki bez dodatkowego wytłumienia matami i efekt był tragiczny, po przyklejeniu kilku mat jest naprawdę spora różnica.

Do kupienia kiedyś były, nie wiem czy nadal są, maskownice głosników które bardzo ładnie komponują się z kształtami półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.