Skocz do zawartości

Wasze zdanie o Mazdzie 6


RAF85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę w imieniu kuzyna, który chce kupić Mazdę 6 2.0 CiTD z 2005 roku. Chcę Was zapytać, co sądzicie o tym aucie, jak wygląda eksploatacja i ewentualne naprawy. A może za ok. 40000zl kupić jakieś inne rodzinne autko??? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i życzę Wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów. Piszę w imieniu kuzyna, który chce

> kupić Mazdę 6 2.0 CiTD z 2005 roku. Chcę Was zapytać, co

> sądzicie o tym aucie, jak wygląda eksploatacja i ewentualne

> naprawy. A może za ok. 40000zl kupić jakieś inne rodzinne

> autko??? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i życzę Wszystkiego

> dobrego na Święta i Nowy Rok

przed czy po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów. Piszę w imieniu kuzyna, który chce

> kupić Mazdę 6 2.0 CiTD z 2005 roku. Chcę Was zapytać, co

> sądzicie o tym aucie, jak wygląda eksploatacja i ewentualne

> naprawy. A może za ok. 40000zl kupić jakieś inne rodzinne

> autko??? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i życzę Wszystkiego

> dobrego na Święta i Nowy Rok

Ojciec jeżdzi od jakiegos czasu Mazdą 6 kombi 2.0 CITD z 04r. Bardzo sobie chwali to auto. Super prowadzenie, dużo miejsca w środku i przepastny bagażnik. Osiągi wiecej niż przyzwoite ale spalanie po mieście to ok 7,5-8l. Na trasie bez problemu poniżej 6. Przy kupnie braliśmy też pod uwagę Passata ale po przejażdżce mazdą passat przestał istnieć 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec jeżdzi od jakiegos czasu Mazdą 6 kombi 2.0 CITD z 04r. Bardzo

> sobie chwali to auto. Super prowadzenie, dużo miejsca w środku i

> przepastny bagażnik. Osiągi wiecej niż przyzwoite ale spalanie

> po mieście to ok 7,5-8l. Na trasie bez problemu poniżej 6. Przy

> kupnie braliśmy też pod uwagę Passata ale po przejażdżce mazdą

> passat przestał istnieć

... a co konkretnie przewazylo na korzyść mazdy ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów. Piszę w imieniu kuzyna, który chce

> kupić Mazdę 6 2.0 CiTD z 2005 roku. Chcę Was zapytać, co

> sądzicie o tym aucie, jak wygląda eksploatacja i ewentualne

> naprawy. A może za ok. 40000zl kupić jakieś inne rodzinne

> autko??? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i życzę Wszystkiego

> dobrego na Święta i Nowy Rok

DPF - przy jeździe wyłącznie korkowo - miejskiej jest upierdliwy w eksploatacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów. Piszę w imieniu kuzyna, który chce

> kupić Mazdę 6 2.0 CiTD z 2005 roku. Chcę Was zapytać, co

> sądzicie o tym aucie, jak wygląda eksploatacja i ewentualne

> naprawy. A może za ok. 40000zl kupić jakieś inne rodzinne

> autko??? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i życzę Wszystkiego

> dobrego na Święta i Nowy Rok

Ostatnio z ojcem szukałem mazdy 6 kombi w dyszlu z 2005 roku. Obejrzelismy 10 aut, wzielismy pierwsze, ale o tym pozniej. Generalnie trafiły nam się same sprowadzone auta. Przebiegi różne, stan wnętrza podobny (kiera, pedały, lewarek, fotel kierowcy). Jedyna mozliwość sprawdzenia autentyczności książki serwisowej to telefon do aso, w którym auto było serwisowane.

Ciekawostki:

Byliśmy baaardzo zaintersowani liftbeckiem z 2007 ale wizyta w aso naprzeciwko komisu (komis, w którym zakup kontrolowany tvn turbo jest często) rozwaiała wątpliowści: zabity dfp (tak to się w mazdzie chyba nazywa). Rozmowa z kierownikiem serwisu i byliśmy pewni, że szukamy auta z przed liftu.

Auto z okolic Nowego Dworu Maz. Zaskoczyliśmy sprzedającego dzień po tym jak wystawił auto na otomoto. Licznik 130 tys km, ksiązka 160 tys km 6 miesięcy wstecz.

Pan z Nasielska: raczej uczciwy, nic nie ukrywa, auta ma raczej po firmie. Oglądaliśmy 2 u niego. Jedna poniszczona w kabinie (głęboki rysy itp), druga zachetany bagażnik łącznie z uszczelkami. Facet ma renome na mazdaspeed i ceny nie małe. Link do ogłoszenia: jakiś tekst >

A co kupiliśmy:

2005 rok 180 kkm przebiegu, zarejestrowana w Polsce. Sprzedawca nic nie ukrywał. Weryfikacja w warsztacie, targi na naprawy i kupiliśmy sporo poniżej ceny rynkowej (starczyło na przegląd z kompletnym rozrządem, starczy na regeneracje turbo w przyszłosci i na pekniety kuler jeżeli aso nie uzna). Książka serwisowa kończyła się na 160 kkm 6 miesięcy wcześniej. Jeden błotnik przedni naprawiany, drugi wynioeniony na nowy i drzwi cieniowane. Tato przejechał już 4 tyś km i jest baaardzo zadowolony. W środku auto igła, kierownica wyslizgana (błyszcząca) ale nie poprzecierana na szwach. Gościu sie śmiał, że nie mógł auta sprzedać bo wszyscy dzwonili i pytali o przebieg.

Moim zdaniem w przypadku sprowadzonego kombi należy liczyć przebiegi 50- 70 kkm na rok. Inaczej na zachodzie się nie opłaca.

W 136 konnych turbo zaczyna srać olejem znacznie wcześniej. Jeździłem słabszą i mocniejszą wersją, różnicy wielkiej nie zauważyłem.

Auto faktycznie spala w trasie około 6 litrów, Warszawa do 9. Komputer zaniża o ~0,8 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.