Skocz do zawartości

Przepalona H7 i coś z kostką


lk73

Rekomendowane odpowiedzi

Przepaliła mi się wczoraj żarówka od świateł mijania czyli H7 (Philipsa 55W). Wytrzymała marne 8 kkm wrrr.gif(od 19,09). Pal licho z żarówką bo zauważyłem, że kostka która wchodzi w H7 jest z jednej strony lekko zdeformowana icon_eek.gif (chyba od kabla prądowego) , tak jakby tam zrobiło się jakieś zwarcie i plastik kostki zaczął się topić, deformować. Widać to na załączonym zdjęciu (sorry za jakość ale foto jest z komórki). O co tu biega, jakiś prądowiec może mi wyjaśnić dlaczego przy przepalonej żarówce zdeformowała się kostka ?

Powiem jeszcze, że żarnik w przepalonej żarówce był cały. Zazwyczaj jak przepala się żarówka to fajta sobie w niej kawałek żarnika. W moim przypadku tego nie było ale żarówka nie świeci. Wstawiłem nową i wszystko jest w porządku. Oczywiście kostkę jeszcze muszę wymienić.

281750098-KostkaodH7.jpg

post-15157-14352498992916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenująca,fiatowska jakość tworzywa kostki +wysoka temperatura wnętrza reflektora uwarunkowana jego budową w Mk2...

Pocieszę Cię,u mnie w wycescu kostka może się jeszcze nie topi,ale już widać na niej ślady działana temperatury,niczym w reflektorach TYC za 90 PLN w starym Mk1.

A chłodzenie jest o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie w P2, z tym że ja pozbyłem się kostki, mam same kable ze złączkami waytogo.gif

Styki wyczyszczone i ponad rok śmiga i nic się nie dzieje, a żarówki h7 trzymają już jakieś 30kkm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żenująca,fiatowska jakość tworzywa kostki +wysoka temperatura

> wnętrza reflektora uwarunkowana jego budową w Mk2...

> Pocieszę Cię,u mnie w wycescu kostka może się jeszcze nie topi,ale

> już widać na niej ślady działana temperatury,niczym w

> reflektorach TYC za 90 PLN w starym Mk1.

> A chłodzenie jest o niebo lepsze.

Sądzę jednak, że za te topienie się kostki odpowiada żarówka H7 (jakaś jej wada hmm.gif). Kostka widać oryginalna i wcześniej wyglądała normalnie jak mi się przepaliła we wrześniu H7. Z lewej strony też mam wstawioną H7 Philipsa - chyba ją zmienię bo wymieniłem ją prawie w tym samym czasie co prawą. Jakiś zbieg okoliczności a może tak parami padają żarówki w PII hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie można domniemywać że żródłem przegrzania jest styk kabla z konektorem w kostce, może jest tam coś poluzowane i marnie się styka ze sobą. Może być to efektem np ciągnięcia za kable przy zdejmowaniu kostki z żarówki lub jakiś bubel produkcyjny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żenująca,fiatowska jakość tworzywa kostki

Trafiony zatopiony zlosnik.gif spotkałem ten problem w wielu fiatach angryfire.gif

Jednym słowem TTTM wink.gif

Kostka kosztuje jakieś śmieszne pieniądze, kupić, złożyć, jeździć.

Opcja bardziej optymistyczna sprzedać parcha zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś roku nie mam kostki (wykruszyła się) tylko 2 osobne konektory. Wczoraj właśnie padła mi H7 - żarnik cały tylko podstawa pękła i żarówka się rozszczelniła. H7 wytrzymuje mi średnio 10000 km. Przygnij delikatnie konektorki w kostce aby poprawić styk z żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.