Skocz do zawartości

Terkotanie przy 4000 - PROBLEM


MisieQ_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z sejem, teraz sie to nasililo i przed wizyta u jakiegos mechanika wolalbym sie tutaj czegos ciekawego dowiedziec:)

Problem polega na tym, ze przy ok. 4000 obr/min podczas przyspieszania, szczegolnie gdy sie mocniej gaz wcisnie, albo robi sie wzniesienie jakies i silnik ma wieksze obciazenie, slychac baaardzo niemile dla ucha i niepokojace terkotanie z silnika. Jak sie jedzie agresywniej, i auto sie wyzej kreci to..to nie wiem, bo nie rzucilo mi sie to nigdy jakos szczegolnie, ze wzgledu na halas w aucie, a teraz nie bardzo mam odwage to sprawdzac;)

Kiedys juz podobne terkotanie bylo slychac, ale tak baaardzo delikatnie, mechnik nie slyszal tego, a jednak bylo. Natomiast teraz sie nagle pojawilo i tak dosc konkretnie podczas wypadu w gory na sylwestrowe upalanie:)

Autko to troche podkrecony silnik 1,1 SPI, generalnie rajdowka - dosc slaba A grupa. Zalane było i jest jeszcze paliwe BP Ulitmate, z dwoch roznych stacji bo raz kolo IKEI a potem przed wieliczka dolalem jeszcze i poszedl od razu dodatek STP.

Ma ktos pomysl co to moze byc? To jest takie terkotanie jakby cos sie chcialo wrecz urwac, bylo luzne. To nie jest dzwonienie czy cos w tym stylu, raczej takie...no takie terkotanie:) charchotanie itp smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A spróbuj jeszcze czegos takiego. Może to to

obawiam sie ze to nie bedzie to, ze to cos jednak powazniejszego niz jakis tam zaworek. A to dlatego, ze jadac w gory auto bylo dogrzane i tyrkotalo przy 4000 tys. wczesniej przy dodawaniu gazu nie, tylko w okolicy tych obrotow zaczynalo tyrkotac. Kiedys byl podobny problem i z tego co pamietam raczej mrozow nie bylo...

Nie wiem czy to nie bedzie kwestia spalania stukowego. Zalalalem BP ultimate + STP, no ale moze zima i takie tam...wleje teraz racinga jak zawsze i zobaczymy.

To stukanie wzmaga sie np. przy okazji pagorkow majac noge w jednym polozeniu, ok tych 3800-4000 tys to gdy zaczyna sie gorka zaczyna tak napierdzielac ze az strach. Chyba ze sie rozrzad przestawil bo na kolku sa rozpilowane te otwory zeby byla taka sztuczna mozliwosc regulacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.