Skocz do zawartości

jakie głośniki do Opla Astry G


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest sens wymiany fabrycznych głośników w Astrze G na coś lepszego? Myślałem o Pioneerach TS-G1701 i do tego jakieś dobre tweetery. Założył bym też zwrotnice. Będzie jakiś znaczący wzrost jakości dźwięku?? Może polecicie mi coś?? Mam radio Pioneer na mosfetach 4x50W.

Jeszcze drugie pytanie: Są jakieś patenty na wyciszenie drgań w drzwiach? Przy niektórych częstotliwościach coś w nich brzęczy. Podłożyłem gąbkę w kilku miejscach pod tapicerką, ale nie wiele to dało. irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie planuję wzmacniacza. Dystanse mogę dostać w sklepie za

> kilkanaście pln. Tweetery mam i to całkiem dobre.

to proponuje z tańszych : helixy, albo same woofery SIGNATa h16 jako że tweetery masz smile.gif wsadzić dystans wygłuszyć i pod radiem powinno jako tako już zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez Helixy bo to sa jedne z lepszych budzetowych glosnikow. Mam takie

> wrzucone do Omegi i naprawde pieknie graja

Ściągałem tapicerkę i już wiem, że na pewno muszę wymienić głośniki w drzwiach, bo w jednym cewka ociera o magnes, a drugi ma dziurkę w membranie. Z tyłu są w porządku.

Podłozyłem pod tapicerkę w przednich drzwiach gąbkę i już nic nie drga smile.gif Z tyłu do fabrycznego wytłumienia podokładałem gąbkę tam gdzie plastiki mogły by drgać.

Założyłem też tweetery Pionieera, więc będę potrzebował tylko midwoofery, a Helixy są chyba tylko 2-drożne, więc może założę te Signaty H16. Będzie jakaś różnica między H16 a L16 ?? Różnią się tylko membraną chyba..

Co myślicie jeszcze o głośnikach Hertz EV165??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.