Skocz do zawartości

problem wolne obroty silnik 1.2 8V 75km


mech88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy mam problem z wolnymi obrotami w silniku 1.2 8v z punto 1 chodzi i o ten silnik 75konny . otóz kable WN wymienione , Świece nowe ,silnik krokowy nowy , sonda podmieniona , co może być przyczyna nieutrzymywania obrotów po zejściu z obrotów . czuć takie wyrażne szarpnięcia silnika znaczy silnik pracuje na tyle nierówno że trzęście budą chociaż poduszki pod silnikiem wszystkie nowe. Mam pytanie do posiadaczy takiego właśnie silnika jakie powinno być otwarcie przepustnicy na biegu jałowym ?? ile stopni lub napięcie tps ile powinno wynosić . Aha i jeszcze zauważyłem ze sonda nie oscyluje wogóle na wolnych obrotach jest cały czas na Ubogiej i mimo tego komputer nie zwiększy dawki podczas jazdy sonda oscyluje. jak zimny to słychać takie jakby wypadanie zapłonu tak przerywa

Ps Komputer z palio 1.2 8v

przepustnica czysta , rozrząd dobrze ustawiony nie przeskoczony,

czy ktoś miał podobny problem może i mógłby coś podpowiedzieć

Ps ostatnio pojawił sie błąd "calculated lambda factory" czy jakoś tak od czego jest to błąd??

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam identyczny problem. Wymieniłem niema wszystko poza komputerem i map sensorem - ale ten wydaje się być sprawny. Tzn. krokowy wyczyszczony, przepustnica też, wymienione: filt powietrza, świece, kable, czujnik obrotów wału, cewki, sonda lambda. Jeśli ktoś ma rozwiązanie tego problemu to prosimy o info!!! Powyżej 1000obrotów jest super. Generalnie to jest ewidentne wypadanie zapłonu. Co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być sprawa okablowania silnika - instalacja jest stara więc mogą być problemy ze stykiem w kostkach przy czujnikach względnie mogł się któryś z przewodów przetrzeć lub przegnił - jednym słowem miernik w łapkę i prześmigać wiązkę od kompa do czujników hmm.gif może coś wylezie niewiem.gif

na priva podsyłam pomocną lekturkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na tyle nierówno że trzęście budą chociaż poduszki pod silnikiem

> wszystkie nowe. Mam pytanie do posiadaczy takiego właśnie

Spróbuj odłączyć klemy na cała noc (koniecznie na długo). U mnie pomogło. A jak w czasie jazdy nie chce przyspieszać to u mnie pomogła wymiana sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.