Skocz do zawartości

wskaźnik poziomu paliwa + spalanie w P206


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem pewną rzecz w swojej 206. Po zatankowaniu do pełna, wskazówka poziomu paliwa w miarę jednostajnym, normalnym tempem opada w okolice połowy podziałki.

Następnie od tego miejsca jej prędkość opadania jest bardzo szybka i nie tak płynna.

W poprzednim samochodzie - Seacie Ibiza - wskaźnik również nie był zbyt precyzyjny (potrafił po zatankowaniu do pełna nie ruszyć się przez ok 200km), a następnie leciał na łeb na szyję.

Wiem że wskaźnik jest tylko orientacyjnym i niezbyt precyzyjnym urządzonkiem, ale ciekawie mnie, czy Ktoś w Was spotkał się w swoim Peugeocie z takim zjawiskiem?

Kolejne moje pytanie dotyczy wielkości +/- rezerwy, przy której zapala nam się pomarańczowa lampka. Ile ona wynosi?

Z moich obliczeń wynika że średnie spalanie (silnik 1,4 benzyna), wynosi ok 8l/ 100km (zdecydowanie miasto) - na pełnym baku czyli 50l. robię średnio 600km, z 30km toloerancją. Jak to sie u Was przedstawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik poziomu paliwa w Pugach to masakra

1. oszukuje klnie.gif

2. po deszczu wskazuje maksa -fajnie gdyby to była prawda yay.gif

3. zanim zaskoczy to trzeba przynajmniej 5km przejechać mlot.gif

Ale po dwóch latach nauczyłem się z niego korzystać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.