Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 w dieslu


mjedruszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zasięgnąć języka, jaka jest Wasza opinia nt. AR 159. W potencjalnym kręgu zainteresowania mogła by być używana 159 z silnikiem 1.9 JTD 16V albo 2.4 JTD w wersji wyposażenia Distinctive albo TI.

1) Jaka jest różnica w osiągach, kulturze pracy, spalaniu pomiędzy tymi dwoma silnikami, zarowno na papierze jaki i subiektywne odczucia podczas jazdy? Czy warto szukac / doplacac do wersji 2.4?

2) Czy do obu wersji mozna dolozyc szpere Q2? Czy też są wersje w których jest ona montowana seryjnie?

3) Jaka jest realna cena transakcyjna dla aut w wersji Distinctive z silnikami JTD 1.9 i 2.4, zakladajac rocznik powiedzmy 2006 r. ? Ceny na Allegro sa mi znane, natomiast interesuja mnie realne ceny po ktorych te auta chodza.

4) Jak wyzej, tylko w kontekscie wersji TI - jaka jest premia cenowa w stosunku do wersji Distinctive za wersje TI? Rozumiem, ze sa rzadko spotykane - czy sa warte dodatkowych poszukiwan / wydatkow?

5) Awaryjnosc - wiadomo, ze cudow nie ma sie co spodziewac wink.gif ale czy 159 jako model, konkretnie w wersjach wysokopreznych ma jakies istotne wady / elementy ktore czesto padaja?

6) Jakiekolwiek inne uwagi / wrazenia z uzytkowania

7) Temat ogolnie warty zainteresowania, czy lepiej odpuscic? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) Jaka jest różnica w osiągach, kulturze pracy, spalaniu pomiędzy

> tymi dwoma silnikami, zarowno na papierze jaki i subiektywne

> odczucia podczas jazdy?

Tu wal do Pawcia, ma dobre warunki do porównania obydwu silników

> 2) Czy do obu wersji mozna dolozyc szpere Q2? Czy też są wersje w

> których jest ona montowana seryjnie?

Nie jest montowana seryjnie, a na pewno nie była w 2006

> 3) Jaka jest realna cena transakcyjna dla aut w wersji Distinctive z

> silnikami JTD 1.9 i 2.4, zakladajac rocznik powiedzmy 2006 r. ?

To pytanie do handlarza a nie użytkownika.

> 4) Jak wyzej, tylko w kontekscie wersji TI - jaka jest premia cenowa

> w stosunku do wersji Distinctive za wersje TI? Rozumiem, ze sa

> rzadko spotykane - czy sa warte dodatkowych poszukiwan / wydatkow?

w 2006 nie było pakietu TI, poza tym nie sądzę aby wogóle brał udział w cenie auta używanego (niestety)

> 5) Awaryjnosc - wiadomo, ze cudow nie ma sie co spodziewac

Silniki po 07.2006 mają poprawione kolektory dolotowe

Nadmiaru akcji serwisowych jakoś nie było.

> 7) Temat ogolnie warty zainteresowania, czy lepiej odpuscic?

159 to solidne auto, oczywiście da się zakatować jak każde inne.

Jednak niezawodność całości jest chyba dużo lepsza niż poprzednich modeli.

Ogólnie to auto dla miłośnika marki. Nie jest przeraźliwie funkcjonalne, jest bardziej limuzyną niż autem sportowym.

Ale jak to Alfa, urzeka stylem a nie pojemnością bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 JTDm od połowy roku 2007 (chyba...) został wzmocniony do mocy 210 KM, maksymalny moment obrotowy przesunięty w dół do 1500 obrotów, oraz podobno zmniejszono spalanie.

Tak jak bardzo byłem/jestem przeciwnikiem dizla w AR to ten silnik po modyfikacjach bardzo, bardzo mi się podoba - głównie za kulturę pracy w warunkach miejskich (minimalizacja tubrodziury, możliwe łatwe i przyjemne operownie przyspieszeniem w dolnym zakresie obrotów). Oczywiście to wszystko w odniesieniu do innych silników ZS. Polecam !

1.9 16v JTDm na jazdach próbnych jeździło się także przyjemnie. Wybór zależy IMO wyłącznie od stanu ogólnego konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,4 mjet jest bardzo przyjemny w każdym zakresie prędkości , dobrze ciągnie od niskich obrotów a nie boi się wysokich . Nie jest tak ekonomiczny jak 1,9 mjet , ale też nie jest szczegónie paliwożerny - powinien się zmieścic w sredniej rzędu 8,5 na 100 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.