Skocz do zawartości

Technika jazdy Stilem JTD 115


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem Stilo JTD i chciałem się poradzić, jak najlepiej jeździć, aby zużycie paliwa było optymalnie najmniejsze. U mnie wygląda to tak, że na dystansie ponad 1150 km, średnie spalanie mam 5.8L, 60-70% to jazda po miejscu. Natomiast TripB pokazuje mi, że na dystansie 122 km mam 6.4L. Jak to wygląda u Was, ile palą Wasze JTD-ki, jakie prędkości są najlepsze na poszczególnych biegach, żeby łykał jak najmniej, jak rozpędzać samochód, gdy jest zimny, a gdy ciepły. Może głupie pytania zadaje, ale po przesiadce, po długiej przygodzie z benzyniakiem, wszelkie porady będą cenne 20.GIF.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pali w miescie srednio 8.3L ale wiekszosc czasu to dynamiczna jazda , mozna spalic pewnie 1-1.5L mniej ale co to za jazda , na trasie 4-5L spokojnie da rade spalic przy srednio dynamicznej jezdzie , 8L pali jak sie jedzie pod v-max , zeby jechac oszczednie trza smigac w zakresie 1500-2000 obr , jak zimny to nie wciskaj mocno gazpedalca , najlepiej deptac jak temp na wskazniku jest w polowie wskaznika , czyli max jaki mamy przy sprawnym wozidle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej kolega dobrze pisze.

Jak masz zimnego to nie butuj od razu , poczekaj az się nagrzeje. Tzn przyśpieszaj ale nie z nogą w podłodze wink.gif zmieniaj biegi jak przekroczysz ok 2200 obr/min. Przy spokojnej jeździe utrzymuj obroty od 1500 do 2200. Pamiętaj ,że ponizej 2000obr jak chcesz dynamicznie przyśpieszyć ZREDUKUJ bieg i dopiero depczesz... [EDIT: najlepiej zredukuj z międzygazem a wystrzelisz jak rakieta:) ]

A co do jazdy eco to 115KM może być całkiem oszczędne - na trasie, prędkości 80-90-100 przy jednostajnej jeździe 4 - 5 litrów to norma. Generalnie taki własnie jest JTD , spokojny , wąchający opary ON a jak potrzeba to i dynamiczny przy wyprzedzaniu ... i znowu spokojny wink.gif Wtedy bedziesz oszczędzać wink.gif

P.S. spalanie zależy też od jakości ON , nie oszczędzaj tych 10-15 groszy na litrze , wlej mu dobre paliwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.