Skocz do zawartości

Odpowietrzanie ukladu chlodzenia w 1.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. Problem mam nastepujacy - w momencie zapalenia samochodu, slysze dziwne chlupotanie/przelewanie wody/cieczy jakies w podszybiu od strony kierowcy (polskie auta - strona pasazera). Podejrzewam, ze gdzies sobie siedzi wredne powietrze, aczkolwiek nic o tym nie swiadczy poza chlupotaniem - auto nagrzewa sie normalnie, zima grzeje w srodku, zadnych problemow. Jednakze stwierdzilem, ze moze warto by sprobowac odpowietrzyc - i terz, czy ktos moglby mnie udswiadomic, gdzie szukac odpowietrznikow ukladu chlodzenia - z tego co pamietam sa trzy, a ja tylko widze dwa. Idealnie, jakby ktos na fotce jakies wskazal gdzie szukac wszystkich w silniczku 1.2 - za pomoc serdecznie dziekuje 20.GIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszytskich. Problem mam nastepujacy - w momencie zapalenia

> samochodu, slysze dziwne chlupotanie/przelewanie wody/cieczy

> jakies w podszybiu od strony kierowcy (polskie auta - strona

> pasazera). Podejrzewam, ze gdzies sobie siedzi wredne powietrze,

> aczkolwiek nic o tym nie swiadczy poza chlupotaniem - auto

> nagrzewa sie normalnie, zima grzeje w srodku, zadnych problemow.

> Jednakze stwierdzilem, ze moze warto by sprobowac odpowietrzyc -

> i terz, czy ktos moglby mnie udswiadomic, gdzie szukac

> odpowietrznikow ukladu chlodzenia - z tego co pamietam sa trzy,

> a ja tylko widze dwa. Idealnie, jakby ktos na fotce jakies

> wskazal gdzie szukac wszystkich w silniczku 1.2 - za pomoc

> serdecznie dziekuje .

Ja tak mam zawsze po odkręceniu korka od płynu przy chłodnicy. Jak ci płyn nie ucieka, ani nigdzie nie kapie, a wszystko działa to poobserwowałbym parę dni czy samo nie przejdzie, a powinno. Nie napisałeś ile tak już jest więc wnioskuje że od niedawna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak mam zawsze po odkręceniu korka od płynu przy chłodnicy. Jak ci

> płyn nie ucieka, ani nigdzie nie kapie, a wszystko działa to

> poobserwowałbym parę dni czy samo nie przejdzie, a powinno. Nie

> napisałeś ile tak już jest więc wnioskuje że od niedawna

No nie, od dosc dawna, z tym, ze zona jezdzi tym autem na codzien, a ja wsiade od swieta. Od dawna mysle, ze moze byc i z 1.5 roku, z tym, ze sie po raz pierwszy pojawilo, a teraz jest przy kazdym odpaleniu (gdy auto troche ostygnie), i juz potem nic nie slychac. W miedzyczasie wymieniany mialem wklad termostatu, i jakby sie po tym troche uspokoilo, a teraz jakby znowu wrocilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,2 z 99 r. i mam dwa odpowietrzniki, niektórzy, ale to chyba właściciele 1,2 od 2000 w górę , twierdzą, że są trzy. Jeden masz na chłodnicy, drugi w okolicach podszybia. Chlupocze ci w okolicach schowka, bo masz zapowietrzoną nagrzewnicę, spróbuj odpowietrzyć, powinno pomóc.

Niektórzy twierdzą, że 1,2 ... sam się odpowietrza grinser006.gif ja tego po dziesięcioletniej eksploatacji, nie stwierdziłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 1,2 z 99 r. i mam dwa odpowietrzniki, niektórzy, ale to chyba

> właściciele 1,2 od 2000 w górę , twierdzą, że są trzy. Jeden

> masz na chłodnicy, drugi w okolicach podszybia. Chlupocze ci w

> okolicach schowka, bo masz zapowietrzoną nagrzewnicę, spróbuj

> odpowietrzyć, powinno pomóc.

> Niektórzy twierdzą, że 1,2 ... sam się odpowietrza ja tego po

> dziesięcioletniej eksploatacji, nie stwierdziłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 1,2 z 99 r. i mam dwa odpowietrzniki, niektórzy, ale to chyba

> właściciele 1,2 od 2000 w górę , twierdzą, że są trzy. Jeden

> masz na chłodnicy, drugi w okolicach podszybia. Chlupocze ci w

> okolicach schowka, bo masz zapowietrzoną nagrzewnicę, spróbuj

> odpowietrzyć, powinno pomóc.

> Niektórzy twierdzą, że 1,2 ... sam się odpowietrza ja tego po

> dziesięcioletniej eksploatacji, nie stwierdziłem,

W moim z 1999 są trzy, ten trzeci jst za silnikiem ( kolektorem) tak około 20 centymetrów poniżej kolektora powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 1,2 z 99 r. i mam dwa odpowietrzniki, niektórzy, ale to chyba

> właściciele 1,2 od 2000 w górę , twierdzą, że są trzy. Jeden

> masz na chłodnicy, drugi w okolicach podszybia.

No to mam trzy - brakowalo mi tego na chlodnicy biglaugh.gif. Drugi idzie z nagrzewnicy, i trzeci na przewodzie z kolektora dolotowego. Co ciekawe, z nagrzewnicy i kolektora woda leje sie az milo... a dalej chlupoce sciana.gif

> Chlupocze ci w okolicach schowka, bo masz zapowietrzoną nagrzewnicę, spróbuj

> odpowietrzyć, powinno pomóc.

No u mnie to za kierownica chlupocze...

Jakies konkretne rady z odpowietrzaniem - bo moje nie zdaja egzaminu confused.gif

> Niektórzy twierdzą, że 1,2 ... sam się odpowietrza ja tego po

> dziesięcioletniej eksploatacji, nie stwierdziłem,

Kurde, do tej pory chlupotalo sporadycznie, ale teraz mnie to juz wkurza angryfire.gif. Co do samoodpowietrzenia - no kurde, u mnie nie dziala clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gotujesz silnik z gorącym nawiewem na maks?

Odpowiadam obu Panom: robilem wg Zebowicza, czyli odkrecilem wszystkie 3 kurki, i czekalem az mi sie zacznie przelewac chlodnica, kurkiem nagrzewnicy, kurkiem kolektora - wlalem prawie litr chlodziwa, i dupa - chlodnica nic sie nie wylalo, ani kurkiem od kolektora, jedynie troche kurkiem od nagrzewnicy. Jedyny efekt - chlodziwa duzooooo ponad stan, dalej bulgotanie smirk.gif.

Zrobilem tez jak starzy Indianie, czyli jak piszecie - zagrzac, i odkrecac - odkrecalem dwa, nagrzewnica, kolektor, zero powietrza, plyn sie polal troche. Po odpaleniu... bulgotanie. Pojechalem pozniej gdzies w teren, i grzalem silnik gdzie sie dalo w korku. Wieczorem, przy odpalaniu bulgotanie zniklo, stan chlodziwa spadl znacznie i jest troche ponad MAX, za to padl termostat sciana.gif. Wskazowka temperatury wisi sobie jedna kropke ponizej srodkowej kreski. Przezyl jakies 9 miesiecy, ale jest na gwarancji - wiec powinni wymienic. Jutro rano zobacze, czy bulgotanie definitywnie zniknelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.